Huckleberry Games S.A. rozpoczęła zapisy na akcje

0

Huckleberry Games S.A., Spółka z branży gier komputerowych, rozpoczęła w dniu dzisiejszym przyjmowanie zapisów na akcje w ramach przeprowadzanej oferty publicznej po maksymalnej cenie emisyjnej wynoszącej 20,00 zł za akcję. Emitent chce pozyskać z niej środki w wysokości do 4 mln zł i ma zamiar zadebiutować na rynku NewConnect do końca 2016 r.

Oferta publiczna akcji serii E obejmuje do 200.000 szt. akcji, a cena emisyjna ustalona na podstawie budowy księgi popytu wynosi 20,00 zł za akcję. Zapisy na akcje będą przyjmowane w dniach 14.10-24.10.2016 r. Oferującym jest Dom Maklerski Capital Partners S.A. Członkiem Konsorcjum Oferującego jest również Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. Środki pozyskane przez Huckleberry Games S.A. z emisji  akcji serii E Spółka planuje wykorzystać na produkcję nowych gier przeznaczonych na komputery PC, konsole i urządzenia VR oraz na przygotowanie aplikacji mobilnej do gry „Edengrad”.

„Jesteśmy niezwykle zadowoleni z rezultatów procesu book-building’u, a ustalenie ceny emisyjnej na maksymalnym poziomie, a więc w wysokości 20,00 zł za akcję, napawa Spółkę dużym optymizmem. Liczymy, że uda nam się przeprowadzić z sukcesem subskrypcję akcji, co przyczyni się do dalszego rozwoju Huckleberry Games. Środki pozyskane z oferty publicznej chcemy przeznaczyć na realizację naszych kluczowych projektów: produkcję innowacyjnej gry na urządzenia w technologii VR „Edengrad: Arena”,  wieloplatformowej i wysokojakościowej gry „Stay Hungry” oraz rozwijanie naszego flagowego produktu, jakim jest oczywiście „Edengrad”. Stworzenie nowych gier będzie możliwe dzięki rozszerzeniu naszego zespołu o międzynarodowych specjalistów w tej branży.” – ocenia Patryk Borowski, Prezes Zarządu Spółki Huckleberry Games S.A.

Huckleberry Games S.A. zajmuje się produkcją innowacyjnych gier typu MMORPG i pracuje obecnie na produkcją wieloosobowej gry o nazwie „Edengrad”. Premiera tej gry została zaplanowana na koniec 2016 r. Spółka do produkcji swoich gier wykorzystuje nowoczesny silnik unity3d. Serwer użyty przy produkcji gry „Edengrad” jest autorską technologią Emitenta, a metody w nim wykorzystane są innowacyjne na skalę światową.

Czytaj również:  Wolfs Technology Fund S.A. nabywa kolejną nieruchomość pod inwestycję deweloperską

Strategia Rozwoju Huckleberry Games S.A. przewiduje dalsze realizowanie bardzo innowacyjnych gier. W najbliższym czasie Spółka będzie zajmowała się produkcją gry „Edengrad: Arena”, która będzie przeznaczona na urządzenia VR. Emitent chce również przygotować aplikację mobilną dla graczy „Edengradu”, w której będą się oni komunikowali z innymi graczami oraz otrzymywali powiadomienia o akcjach dziejących się w grze m.in. rozpoczęciu wojen, sprzedanym przedmiocie na aukcji (w grze) oraz promocjach w sklepie z przedmiotami premium. Następną bardzo ważną produkcją studia Huckleberry Games S.A. będzie gra RPG „Stay Hungry” przeznaczona na komputery PC oraz konsole. Jej premiera w wersji Early Access została planowana na rok 2017/2018.