„Jestem szefową” – konkurs dla uczennic

0

Trwa II edycja konkursu „Jestem szefową”, wspólnej inicjatywy Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania i Ministra Edukacji Narodowej.

Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają uczennice I i II klas szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest budowanie pozytywnego wizerunku kobiet – liderek wśród młodzieży i zachęcanie uczennic do podejmowania ról przywódczych.

W tegorocznej kapitule konkursu zasiądą m.in.: poseł na Sejm RP Adam Szejnfeld, Hanna Gronkiewicz-Waltz – prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Ewa Synowiec – dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej, Ligia Krajewska – szefowa Gabinetu Politycznego Ministra Edukacji Narodowej, Jadwiga Czartoryska – prezeska Fundacji Orange, Katarzyna Frank-Niemczycka – prezeska Fundacji Gwiazdy dla Dzieci, Małgorzata Wadzińska – z Procter & Gamble Polska.

Uczestniczki konkursu mają za zadanie przygotować pracę na temat „Jestem szefową”, którą ocenia jury złożone z kobiet-liderek oraz mężczyzn działających na rzecz równego traktowania. Pisząc pracę, uczennice mają wyobrazić sobie siebie w roli szefowej w dowolnym obszarze życia społeczno-politycznego lub gospodarczego, opisać, jakie mają cele, co chcą zmienić, jak widzą siebie – kobietę w roli szefowej. Na finalistki konkursu czekają m.in. atrakcyjne nagrody rzeczowe, spotkanie z kobietami pełniącymi najwyższe funkcje kierownicze w świecie biznesu, mediów i polityki oraz wizyta w Sejmie RP.

Prace należy nadsyłać do 20 kwietnia, uroczyste ogłoszenie wyników do nastąpi końca czerwca.

Czytaj również:  Od początku czerwca utonęło już ponad 190 osób. Polacy nie znają podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą