14. Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów Inter Cars

0

Blisko 200 wystawców ze świata motoryzacji, 40 tysięcy gości odwiedzających zarówno Targi, jak i Inter Cars Motor Show, niezliczone godziny szkoleń, prezentacji i rozmów biznesowych, a także niezapomniane wrażenia z pokazów świata motorsportu. To bilans zakończonych właśnie 14. Targów części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów.

Konferencja Inter Cars SA

Pierwszy dzień upłynął pod znakiem konferencji Zarządu Inter Cars SA. Od tego roku zdecydowanie postawiono na komunikowanie obrazem. Zamiast długich wypowiedzi, które często nie przykuwały odpowiednio uwagi odbiorców, zaprezentowano filmy oraz video-prezentacje. W ten sposób przekaz był nie tylko bardzo ciekawy, ale również treściwy. W pierwszej kolejności przedstawiono profil Inter Cars SA, jako Giełdowej Spółki Roku, a następnie przystąpiono do analizy obecnej sytuacji, jak i przedstawienia planów na przyszłość.
W ciągu pierwszych 8 miesięcy 2014 roku odnotowaliśmy 10% wzrost zarówno w kraju, jak i zagranicą – mówił Wiceprezes Zarządu, Krzysztof Soszyński w odniesieniu do tegorocznych osiągnięć Spółki. Dużo miejsca poświęcono również planom na najbliższe lata. Przedstawiono projekt nowych sorterów w budowanym w Zakroczymiu nowym centrum logistycznym. – Tego typu sortery są stosowane jedynie przez największych graczy rynku amerykańskiego – informował założyciel Inter Cars SA Krzysztof Oleksowicz. – To nie tylko przyspieszenie dystrybucji, ale także duże oszczędności w skali roku. Widać, że nowy projekt jest szyty na miarę 25-lecia Inter Cars, Dzięki inwestycji zatrudnienie znajdzie blisko 1500 osób, a firma zyska ogromne możliwości logistyczne.

Tego typu ruchy doskonale wpisują się w strategię firmy, o której mówił Prezes Spółki, Robert Kierzek. – Jesteśmy w pełni skoncentrowani na rynkach od Bałtyku po Bałkany. Mamy tutaj jeszcze wiele do zrobienia. Należy wypełnić przestrzenie, które wciąż nie są w niektórych krajach odpowiednio zagospodarowane, a także stale rozwijać się od strony logistycznej. Przy takiej okazji nie mogło również zabraknąć ciepłych słów pod adresem pracowników firmy. – Bez Was, bez osób zaangażowanych w codzienne funkcjonowanie firmy, te wszystkie sukcesy nie byłyby możliwe – mówił Prezes. – Jesteśmy świadomi faktu, że to właśnie ludzie stoją za tą Spółką i inwestujemy w ich rozwój. Mowa tutaj nie tylko o naszych pracownikach, ale również całym środowisku biznesowym, o który dbamy m.in. dzięki programowi Młode Kadry.

Przyszłość warsztatów i targowe atrakcje

Czytaj również:  Cyberwojna trwa. Orężem są nie tylko wirusy i ataki hakerów, lecz także kampanie dezinformacyjne