14. Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów Inter Cars

0

Blisko 200 wystawców ze świata motoryzacji, 40 tysięcy gości odwiedzających zarówno Targi, jak i Inter Cars Motor Show, niezliczone godziny szkoleń, prezentacji i rozmów biznesowych, a także niezapomniane wrażenia z pokazów świata motorsportu. To bilans zakończonych właśnie 14. Targów części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów.

Konferencja Inter Cars SA

Pierwszy dzień upłynął pod znakiem konferencji Zarządu Inter Cars SA. Od tego roku zdecydowanie postawiono na komunikowanie obrazem. Zamiast długich wypowiedzi, które często nie przykuwały odpowiednio uwagi odbiorców, zaprezentowano filmy oraz video-prezentacje. W ten sposób przekaz był nie tylko bardzo ciekawy, ale również treściwy. W pierwszej kolejności przedstawiono profil Inter Cars SA, jako Giełdowej Spółki Roku, a następnie przystąpiono do analizy obecnej sytuacji, jak i przedstawienia planów na przyszłość.
W ciągu pierwszych 8 miesięcy 2014 roku odnotowaliśmy 10% wzrost zarówno w kraju, jak i zagranicą – mówił Wiceprezes Zarządu, Krzysztof Soszyński w odniesieniu do tegorocznych osiągnięć Spółki. Dużo miejsca poświęcono również planom na najbliższe lata. Przedstawiono projekt nowych sorterów w budowanym w Zakroczymiu nowym centrum logistycznym. – Tego typu sortery są stosowane jedynie przez największych graczy rynku amerykańskiego – informował założyciel Inter Cars SA Krzysztof Oleksowicz. – To nie tylko przyspieszenie dystrybucji, ale także duże oszczędności w skali roku. Widać, że nowy projekt jest szyty na miarę 25-lecia Inter Cars, Dzięki inwestycji zatrudnienie znajdzie blisko 1500 osób, a firma zyska ogromne możliwości logistyczne.

Tego typu ruchy doskonale wpisują się w strategię firmy, o której mówił Prezes Spółki, Robert Kierzek. – Jesteśmy w pełni skoncentrowani na rynkach od Bałtyku po Bałkany. Mamy tutaj jeszcze wiele do zrobienia. Należy wypełnić przestrzenie, które wciąż nie są w niektórych krajach odpowiednio zagospodarowane, a także stale rozwijać się od strony logistycznej. Przy takiej okazji nie mogło również zabraknąć ciepłych słów pod adresem pracowników firmy. – Bez Was, bez osób zaangażowanych w codzienne funkcjonowanie firmy, te wszystkie sukcesy nie byłyby możliwe – mówił Prezes. – Jesteśmy świadomi faktu, że to właśnie ludzie stoją za tą Spółką i inwestujemy w ich rozwój. Mowa tutaj nie tylko o naszych pracownikach, ale również całym środowisku biznesowym, o który dbamy m.in. dzięki programowi Młode Kadry.

Przyszłość warsztatów i targowe atrakcje

Pierwszy dzień Targów dedykowany był zarówno przedstawicielom mediów, jak i tym klientom, którzy pragnęli aktywnie uczestniczyć w panelach dyskusyjnych oraz chcieli zdobyć jak najwięcej biznesowych informacji. Z tego powodu na stoiskach wystawców odbyło się wiele paneli dyskusyjnych. Jednym z nich była dyskusja, która odbyła się na stanowisku firmy Castrol. Przedstawiciele firm Inter Cars SA (Krzysztof Oleksowicz), Castrol oraz Bosch, a także właściciele dwóch dużych warsztatów niezrzeszonych, dyskutowali o przyszłości niezależnych warsztatów samochodowych. Przedstawiono wyniki badań i dywagowano, w jaki sposób będzie rozwijać się przyszłość warsztatów. Istotne były pytania jak poprawić obsługę klienta, by jak najdłużej korzystał z naszych usług, a także jakie ruchy mogą pomóc w zdobyciu nowych klientów.

Czytaj również:  SEGRO Deweloperem Roku w kategorii centra magazynowe w konkursie Diamenty Inwestycji

W sobotę i niedzielę na Targach pojawili się klienci Inter Cars SA z całej Polski. Byli to w większości przedstawiciele warsztatów, a także osoby związane z branżą. To właśnie dla nich wystawcy przygotowali szereg szkoleń oraz atrakcji, aby zainteresować ich swoją ofertą. Nie zabrakło również miejsc, w których można było prowadzić rozmowy biznesowe. Była to wspaniała okazja do świętowania dwóch jubileuszy – 10-lecia firmy Feber oraz 15-lecia Q-Service.
Strefa Ciężka

Podczas tegorocznych targów, po raz pierwszy przygotowano osobną halę wystawową poświęconą rynkowi ciężarowemu. Spotkali się w niej dostawcy części do pojazdów ciężarowych, naczep i przyczep oraz wszystkie działy Inter Cars dedykowane temu obszarowi. Nie zabrakło także firmy Feber – producenta pojazdów i sieci Q-Service Truck. Spotkania w Strefie Ciężkiej miały charakter partnerskich rozmów, ale też czysto biznesowych. Odwiedzających przyciągały nowości rynkowe oraz zapowiedzi wprowadzanych rozwiązań. W pobliżu hali ustawiono dwie widowiskowe ciężarówki Show Car, w których odbywały się bezpłatne szkolenia. Strefa Ciężka przypadła do gustu odwiedzającym ją gościom. Klienci z rynku ciężarowego poczuli się docenieni. Zyskali również zapewnienie, że Inter Cars będzie sukcesywnie poszerzał swoją ofertę w tym segmencie.

Motorsport i adrenalina

6 i 7 września to również Inter Cars Motor Show oraz Nocne Motor Show, które dostarczyły widzom niezapomnianych wrażeń. Prezentacja atrakcji ze świata motorsportu zrobiła na gościach ogromne wrażenie, czego dowodem były pozytywne komentarze zarówno w trakcie trwania imprezy, jak i w internetowych i faceboookowych komentarzach. Na płycie Lotniska Bemowo zebrało się łącznie blisko 100 tysięcy koni mechanicznych pod postacią rajdowych i wyścigowych samochodów, sportowych ciężarówek, różnej maści motocykli, a nawet pojazdu o napędzie odrzutowym.

Świat motorsportu w jednym miejscu!

6 i 7 września to również niezapomniane Inter Cars Motor Show oraz Nocne Motor Show, które dostarczyły widzom niezapomnianych wrażeń. Prezentacja ogromu atrakcji ze świata motorsportu zrobiła na gościach wielkie wrażenie, czego dowodem były pozytywne komentarze zarówno w trakcie trwania imprezy, jak i w internetowych i faceboookowych komentarzach. Na płycie Lotniska Bemowo zebrało się łącznie blisko 100 tysięcy koni mechanicznych pod postacią rajdowych i wyścigowych samochodów, sportowych ciężarówek, różnej maści motocykli, a nawet pojazdu o napędzie odrzutowym. Gościliśmy również wiele gwiazd motorsportu, Krzysztofa Hołowczyca, Leszka Kuzaja, Michała Kościuszko, Grzegorza Barana, Jochena Hahna, Gerda Habermannam, Jerzego Dudka i wielu, wielu innych! Video-relacja oraz zdjęcia z imprezy również znajdą się na dniach na naszej stronie Internetowej.