Agencja ratingowa Standard & Poor’s (S&P) podnosi „Rating siły finansowej ubezpieczyciela” TUiR „WARTA” S.A. z „A” do „A+”

0

Standard & Poor’sAgencja ratingowa Standard & Poor’s (S&P) podnosi „Rating siły finansowej ubezpieczyciela” TUiR „WARTA” S.A. z „A” do „A+” ze stabilną perspektywą. Podniesienie ratingu potwierdza fakt, że Warta jest spółką o wysokim strategicznym znaczeniu dla Talanx Primary Insurance Group oraz osiąga stabilne i znaczące przychody operacyjne.

Wraz z ratingiem „A+”, Warta otrzymała jedną z najwyższych ocen S&P w Polsce. Podniesienie ratingu stanowi wyraźny dowód uznania dla ciągłego rozwoju Spółki, który nastąpił po jej przejęciu przez Talanx w 2012 r. „Pozytywna decyzja Standard & Poor’s w sprawie ratingu Warty dała nam ogromna satysfakcję. Decyzja ta stanowi konkretny dowód, iż Warta jest spółką o strategicznym znaczeniu dla Grupy Talanx. Naszym celem jest uzyskanie w przyszłości 50% składki z ubezpieczeń podstawowych z rynków zagranicznych. Warta poprzez swoje działania operacyjne istotnie przyczynia się do osiągnięcia tego celu,” powiedział Torsten Leue, członek zarządu Talanx AG i prezes zarządu Talanx International AG.

Warta jest częścią Grupy Talanx od 1 lipca 2012. Grupa Talanx przejęła Spółkę wraz ze swoim japońskim partnerem – Meiji Yasuda. Obecnie Grupa Talanx posiada 75,7 % akcji spółki. Warta z 3,2 milionem wystawionych polis ubezpieczeniowych, jest jednym z liderów ubezpieczeń majątkowych i na życie w Polsce.

Według statystyk publikowanych przez KNF, Talanx, obecny w Polsce przez spółki zależne Warta i TU Europa, zajmuje drugie miejsce na polskim rynku ubezpieczeniowym. Po Niemczech, Polska stanowi drugi co do ważności rynek działalności Grupy Talanx.

Czytaj również:  Ministerstwo Rozwoju i Finansów wiodącym resortem polskiej polityki kosmicznej