Bitcoin poniżej 30 tys. dolarów

Simon Peters: Bitcoin poniżej 30 tys. dolarów: bolesny obrót spraw, ale ważny krok dla długofalowych kwalifikacji ekologicznych kryptowalut

bitcoin

Bitcoin spadł poniżej 30 tys. dolarów po raz pierwszy od stycznia. Podstawowym powodem wyprzedaży były restrykcje dotyczące operacji wydobywczych i usług bankowych w Chinach.

Podczas gdy krótkoterminowa niepewność spowodowana najnowszymi informacjami napędza wyprzedaż, w perspektywie długofalowej ta zmiana rynkowa może okazać się bardzo korzystna dla bitcoina i kryptowalut. Zdecentralizowanie wydobycia kryptowalut i zakończenie dominacji Chin nad wydobyciem mogłyby pomóc innym krajom przyjaznym kryptowalutom stać się liderami na tym rynku.

Nowe operacje wydobywcze – lub istniejące operacje opuszczające Chiny – mogłyby teraz zmierzać w kierunku odnawialnych źródeł energii, by pozwolić na bardziej ekologiczne operacje. Wraz z biegiem czasu mogłoby to zmniejszyć ilość energii z paliw kopalnych wykorzystywanej w skali globalnej do wydobycia bitcoina.

Jak zobaczyliśmy niedawno, kryptowaluty to bardzo zmienny typ aktywów, zatem przypominamy inwestorom o przestrzeganiu podstawowych reguł inwestowania: dywersyfikacja, rozumienie tego, w co się inwestuje i nie inwestowanie więcej, niż można stracić.

Simon Peters, analityk eToro