CPI Property Group przejmuje prestiżowy biurowiec Warsaw Financial Center

  Warsaw Financial Center (1)

  CPI Property Group (CPIPG), największy właściciel nieruchomości komercyjnych
  w Czechach, Berlinie i regionie Europy Środkowo-Wschodniej, kontynuuje zapowiadaną wcześniej ekspansję w Warszawie. Do portfolio grupy dołączył właśnie prestiżowy budynek biurowy Warsaw Financial Center.

  Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju, CPI Property Group wykupiło 100% udziałów w WFC Investments Sp. z o.o. od poprzednich właścicieli, którymi od końca 2012 roku, byli Allianz Real Estate i Curzon Capital Partners III, fundusz inwestycyjny zarządzany przez Tristan Capital Partners.

  32-piętrowy Warsaw Financial Center, położony w ścisłym centrum Warszawy, u zbiegu ulic Emilii Plater i Świętokrzyskiej, oferuje łącznie 50 000 mkw. powierzchni najmu klasy A+. Ma 144 metry wysokości i jest jednym z pierwszych i najbardziej prestiżowych wysokościowców w mieście. W 2014 roku zyskał certyfikat LEED na poziomie Gold. Aktualnie, WFC jest niemal w całości wynajęte, a portfolio najemców obejmuje polskie i międzynarodowe firmy z branży finansowej i FMCG, kancelarie prawne i banki, w tym m.in.: Google Poland, Bloomberg, czy Kompania Piwowarska.

  “Jesteśmy zadowoleni z jakości naszych akwizycji w Warszawie. Zgodnie z planem, do końca pierwszego kwartału 2020 roku, zamierzamy zainwestować w stolicy Polski ponad 800 milionów euro – mówi Martin Nemecek, CEO CPIPG – pozwala nam na to nasza stabilna sytuacja finansowa i dostęp do atrakcyjnego finansowania”

  „Po przejęciu WFC, przeprowadziliśmy gruntowną modernizację hallu wejściowego i powierzchni na parterze budynku, a także pracowaliśmy nad wysokim poziomem najmu, który w tej chwili wynosi 99 procent. WFC jest dzisiaj prestiżową, wysokiej jakości nieruchomością, którą wyróżnia nowoczesny design i wiele pro-ekologicznych rozwiązań” – komentuje Matt Lunt, Executive Director, Portfolio and Asset Management w Tristan Capital Partners.

  Zakup WFC to trzecia (po Equator IV i Eurocentrum), z zapowiadanych w październiku akwizycji CPIPG w Polsce. Po ostatnich zakupach, udział nieruchomości z zielonymi certyfikatami w portfelu CPIPG wzrósł z 8% do 16% (dane odnoszą się do GLA).

  „Zakup zielonych nieruchomości to priorytet w strategii rozwoju CPIPG w regionie – mówi Tomas Salajka, Head of Asset Management and Acquisitions w CPIPG – wierzymy w stabilną wartość certyfikowanych budynków i rosnące zainteresowanie najemców tego rodzaju lokalizacjami.”