Dolar kanadyjski w defensywie

0
Dolar kanadyjski w defensywie

Pierwszy pełny dzień handlu po świętach przebiegał w bardzo spokojnej atmosferze. Na rynku walutowym bez fajerwerków – zyskiwał natomiast polski złoty. Nieco optymizmu pojawiło się na rynkach towarowych.

Podczas gdy główne pary walutowe poruszały się w wąskim przedziale cen, ponad 1.5% zyskiwały na giełdach futures ceny metali szlachetnych(wyjątkiem było złoto, 0.4%). Nic dziwnego, gdyż w Australii, Kanadzie, Wlk. Brytanii i Nowa Zelandii mieliśmy dzień wolny od handlu. Polski złoty prezentował się wczoraj całkiem dobrze – podobnie jak amerykańskie parkiety giełdowe.

Nastroje inwestorów za oceanem poprawiły publikowane we wtorek dane. Indeks zaufania konsumentów wzrósł do poziomu 113.7 pkt, co jest najlepszy wynikiem od ponad 15 lat. Również i ceny domów na rynku wtórnym utrzymały wzrostowy trend, sygnalizując ożywienie. Dziś publikowane będą kolejne dane z amerykańskiego rynku nieruchomości jak również dane o zapasach paliw według API. Cały tydzień będzie jednak dość ubogi w publikacje.

usdcad28122016r

Rynek USD/CAD zdołał odbić się od zaznaczonego na wykresie obszaru wsparcia, nie ocierając się nawet o poziom 1.30. Oznaczać to może, że kryzys strony popytowej jest już za nami. Wskaźnik RSI powrócił ponad pułap 50 pkt. Teraz wsparcia należy szukać nad 1.33. Poziomem docelowym wzrostów może być 1.40, gdzie też biegnie górna linia kanału spadkowego.

Sylwester Majewski

Forex-Desk