Fundusz Pracuj Ventures inwestuje w People Force

Mykola Mykhaylov – Pracuj Ventures
Mykola Mykhaylov - Pracuj Ventures

Pod koniec kwietnia fundusz venture capital Pracuj Ventures sfinalizował umowę inwestycyjną z PeopleForce. Spółka oferuje kompleksowe rozwiązania typu HR suite, umożliwiające zautomatyzowanie procesów zarządzania zasobami ludzkimi: na etapie rekrutacji oraz w trakcie zatrudnienia. PeopleForce to już dziewiąta spółka w portfelu Pracuj Ventures.

PeopleForce to spółka wywodząca się z Ukrainy odpowiedzialna za wdrażanie rozwiązań z zakresu HR Management (HRM), które umożliwiają – w jednym ekosystemie – obsługę najważniejszych procesów z obszaru zarządzania talentami. Nowoczesne narzędzia dedykowane są przede wszystkim firmom z sektora MŚP oraz rozwijającym się, które za pomocą dedykowanej platformy oraz wybranych w ramach oferty funkcjonalności mogą nadzorować procesy wewnętrzne i prowadzić bezpośrednią komunikację z pracownikami.

Pracuj Ventures widzi w regionie CEE duży – i niezagospodarowany jeszcze – potencjał w oferowanym przez PeopleForce rozwiązaniu tj. kompleksowym, a zarazem prostym i intuicyjnym HR suite dla średniej wielkości organizacji.

Szukamy spółek, które oferują sprawdzone przez klientów narzędzia mające potencjał do skalowania. PeopleForce dodatkowo notuje wysoką dynamikę wzrostu i poszukiwała partnera, który pomógłby jej rozwinąć się na kolejnych rynkach, w tym w Polsce. – komentuje Mykola Mykhaylov, Dyrektor Inwestycyjny funduszu

Paweł Leks, Partner Zarządzający Pracuj Ventures dodaje: Dostrzegliśmy w spółce to, co wysoce cenimy: świadomy, doświadczony i chłonący wiedzę zespół, który ponadto wykazał się dużą determinacją w kontynuowaniu swojej działalności wobec wydarzeń ostatnich miesięcy. Pomimo bezprecedensowych wyzwań zdołał zmobilizować wszystkie siły, aby zapewnić sobie wzajemnie wsparcie i bezpieczeństwo oraz utrzymać zdecydowaną większość swoich klientów w Ukrainie. Jednocześnie był w stanie nakreślić strategię wejścia na nowe rynki oraz dopasować ofertę do potrzeb obecnych i przyszłych klientów.

Choć dotychczas głównym obszarem działalności spółki była Ukraina, firma ma międzynarodowe korzenie i z powodzeniem działa na rynkach globalnych. Tylko w Ukrainie z PeopleForce korzysta już ponad 250 organizacji, spółka jest więc gotowa na dalsze rozszerzanie działalności. W poszukiwaniu nowych klientów priorytet ma obecnie Polska i Hiszpania.

Dobrze przemyślana strategia spółki stawiająca jakość oferowanego oprogramowania na pierwszym miejscu (tzw. product-led growth) oraz obiecujące wyniki sprzedażowe pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. W 2021 roku spółka czterokrotnie zwiększyła sprzedaż.

Na rynku jest ogromna liczba narzędzi HR, które adresują różne problemy biznesowe, w tym te z obszaru HR. Jednak największym wyzwaniem jest integracja tych rozwiązań w spójny ekosystem oraz stworzenie „standardu doświadczeń” dla pracowników i kontakt z wieloma dostawcami. PeopleForce chce być swego rodzaju hubem dla HR. Dzięki różnorodności naszych produktów zapewniamy klientom wszystko, czego potrzebują, w jednym rozwiązaniu. Wspieramy takie obszary jak rekrutacja, zaangażowanie pracowników, oceny pracownicze oraz ewaluacje. Dotychczas zaufały nam już m.in. Rakuten, BMW, AJAX, Snovio, Media Group Ukraine, SkyUp i Robota.ua i powierzyły nam centralizację  swoich procesów HR – zaznacza Andrew Cetinic, CEO PeopleForce.

Wybrałem Pracuj Ventures na naszego inwestora ze względu na pozycję funduszu, doskonałą znajomość obszaru HR Tech oraz rynków, na których planujemy w przyszłości się rozwijać. Potencjał współpracy dostrzegłem już podczas naszych pierwszych dyskusji na temat ukierunkowania na produkt i rynek. Wspólna wizja oraz gotowość Funduszu do wsparcia nas w wejściu na nowe rynki sprawiają, że jest to dla nas strategiczne partnerstwo – dodaje Andrew Cetinic, CEO PeopleForce.

Za transakcje odpowiada zespół funduszu w składzie Mykola Mykhaylov Investment Director oraz Małgorzata Grostal Junior Investment Manager.

PeopleForce to już dziewiąta spółka w portfelu Pracuj Ventures, obok, m.in: Gamfi, Gymsteer, Inhire.io, Kadromierz, SeniorAPP, Sherlock Waste, Wandlee czy Worksmile.