Henrik Venter objął funkcję Dyrektora Generalnego DHL Supply Chain na Europę kontynentalną, Bliski Wschód i Afrykę

0
Hendrik Venter - dyrektor Generalny DHL Supply Chain na Europę kontynentalną, Bliski Wschód i Afrykę
Hendrik Venter - dyrektor Generalny DHL Supply Chain na Europę kontynentalną, Bliski Wschód i Afrykę

DHL Supply Chain powołuje Hendrika Ventera na nowego Dyrektora Generalnego na Europę kontynentalną, Bliski Wschód i Afrykę (MLEMEA). Innowacje, zrównoważony rozwój, koncentracja na kliencie to główne kierunki strategii nowego CEO.

Z dniem 1 października 2019 r. Henrik Venter (l. 50) obejmie funkcję Dyrektora Generalnego DHL Supply Chain na Europę kontynentalną, Bliski Wschód i Afrykę. Zastąpi na tym stanowisku Oscara de Bok, który w październiku, jako członek Zarządu grupy kapitałowej Deutsche Post DHL, zasiądzie na czele Zarządu DHL Supply Chain.

„Cieszę się nowym wyzwaniem i jestem pewien, że będziemy nadal odnosić sukcesy w regionie. Wraz z wyjątkowym zespołem będziemy wciąż wspierać naszych klientów w dostarczaniu niezrównanych usług logistycznych” – powiedział mianowany na Dyrektora Generalnego DHL Supply Chain na Europę kontynentalną, Bliski Wschód i Afrykę Hendrik Venter.

„Koncentracja na kliencie, pierwszorzędne portfolio usług oraz zadowoleni pracownicy działający w środowisku motywacji i innowacji są kluczem do naszego sukcesu jako światowego lidera usług logistycznych” – podkreślił.

„Będąc odpowiedzialnym za różne obszary w grupie DHL, Hendrik konsekwentnie udowadniał, że potrafi pokierować organizacją w stronę zrównoważonego, przynoszącego korzyści rozwoju. Oddziały w Centralnej i Wschodniej Europie odnotowywały pod jego kierownictwem bardzo dobre wyniki. Dzięki niemu rejon ten zyskał silną pozycję, szczególnie w sektorze motoryzacji oraz e-commerce” – powiedział Oscar de Bok.

Hendrik Venter - dyrektor Generalny DHL Supply Chain na Europę kontynentalną, Bliski Wschód i Afrykę
Hendrik Venter – dyrektor Generalny DHL Supply Chain na Europę kontynentalną, Bliski Wschód i Afrykę

Hendrik Venter może poszczycić się ponad dziesięcioletnim doświadczeniem zdobytym na stanowiskach kierowniczych w DHL Supply Chain, a także wcześniejszym pokaźnym doświadczeniem z zakresu logistyki kontraktowej. Jako Dyrektor Generalny DHL Supply Chain na Europę kontynentalną, Bliski Wschód i Afrykę stanie na czele oddziałów firmy w 25 krajach. W tej funkcji skupi się na wzmacnianiu pozycji regionu i jego przyszłym rozwoju, a także na wprowadzaniu procesu standaryzacji oraz konsekwentnym wdrażaniu planu innowacyjnego w dziale biznesowym.

Równocześnie stanie się on Członkiem Zarządu DHL Supply Chain. Hendrik Venter, który od 2009 roku zajmował różne stanowiska kierownicze w firmie, pracował najpierw w RPA jako Dyrektor ds. sektora Opieki Zdrowotnej, Technologii i Motoryzacji, a od 2013 roku stał na czele pionu logistyki kontraktowej, zajmując w Polsce stanowisko Dyrektora Zarządzającego. W 2015 roku został mianowany na stanowisko Dyrektora Generalnego na Europę Środkową, w 2018 roku jego funkcja została poszerzona o kierownictwo nad oddziałami w Europie Wschodniej. Od tego czasu Hendrik Venter zarządzał działaniami DHL Supply Chain w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

Hendrik Venter obronił pracę licencjacką z zakresu inżynierii, może również poszczycić się posiadaniem dyplomu z wyróżnieniem w dziedzinie zarządzania biznesem.