Innowacje priorytetem dla biznesu

0

Aż 97% prezesów firm na świecie uważa działania innowacyjne za priorytet swojej działalności – to główny wniosek z raportu „Unleashing the power of innovation” przygotowanego przez firmę doradczą PwC.

Z badania firmy wynika, że blisko dwie trzecie prezesów uważa, że działania innowacyjne są równie ważne dla sukcesów ich przedsiębiorstwa, jak efektywność operacyjna. Dodatkowo kolejne 8% postrzega innowacje jako ważniejsze od efektywności operacyjnej. Oznacza to, że działania innowacyjne są przez prezesów postrzegane jako konieczność do rozwoju firmy w dzisiejszej rzeczywistości.

Prezesi przebadani przez firmę doradczą PwC przyznają, że muszą być bezpośrednio zaangażowani we wspieranie innowacyjności przedsiębiorstw w ramach swojej działalności – 37% określa się jako „lidera” w tej dziedzinie, a 34% – jako „wizjonera”.

W ocenie prezesów plany dotyczące działalności innowacyjnej w ciągu najbliższych trzech lat powinny być kompleksowe i obejmować całość działalności firm – poczynając od kontaktu z klientem, poprzez produkty i usługi, a kończąc na modelach biznesowych, systemach i rozwiązaniach.

Raport firmy doradczej PwC został opracowany na podstawie przeprowadzonych w maju 2013 roku ankiet wypełnionych przez 246 prezesów przedsiębiorstw z 60 krajów z Ameryki Północnej i Południowej, Europy, Azji oraz państw Bliskiego Wschodu.

Czytaj również:  Rynek budowlany już nigdy nie będzie wyglądać tak samo. BIM nowym standardem w branży.