Jaki dzwonek bezprzewodowy do furtki?

Dzwonek bezprzewodowy

Dzwonek bezprzewodowy jest bezsprzecznie najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Zapewnia on wygodne użytkowanie, prosty montaż i ciekawe funkcje. Wbrew panującej opinii, są sytuacje, kiedy takie rozwiązanie jest bardziej ekonomiczne niż dzwonki przewodowe.

Dzwonek przewodowy kontra bezprzewodowy – teoretycznie taniej, ale nie do końca

Cena dzwonka przewodowego potrafi być znacznie niższa niż jego bezprzewodowego odpowiednika. Nie liczmy jednak kwoty, która pozwoli nam na wdrożenie tego pierwszego rozwiązania. Aby zamontować dzwonek przewodowy, musimy posiadać odpowiednią instalację. Jeśli nią nie dysponujemy albo z jakiegoś powodu przestała działać, często musimy dokonywać kosztownych prac, by przeprowadzić przewody. Mało osób decyduje się na samodzielne wykonanie takiej pracy – robocizna profesjonalisty to kolejne koszty. Mit drogich dzwonków bezprzewodowych również nie jest do końca zgodny z prawdą – takie rozwiązania tanieją z każdym dniem i przybywa ich na rynku coraz więcej. Przykładowe dzwonki przewodowe znajdziemy na stronie https://zamel.com/.

Kiedy dzwonek bezprzewodowy – dlaczego to rozwiązanie dla każdego?

Dzwonek bezprzewodowy to prawdopodobnie najbardziej uniwersalne rozwiązanie. Nie jesteśmy ograniczani przez przewody, czy instalację elektryczną – nie musimy nic zrobić poza podłączeniem urządzenia. Jeśli chodzi o sytuacje, w których warto rozważyć wymianę dzwonka przewodowego na bezprzewodowy, są one związane przede wszystkim z wygodą takiego rozwiązania. Dzwonek bezprzewodowy nie wymaga zasilania innego niż z baterii, jest niewrażliwy na awarie przewodów biegnących z naszego domu, nie wymaga wiedzy z dziedziny elektryki do montażu. Jedyną wadą jest cena – dzwonki bezprzewodowe są droższe od przewodowych dzwonków.

Dzwonek bezprzewodowy

Jak działa dzwonek bezprzewodowy bateryjny?

Na rynku funkcjonują dwa typy dzwonków bezprzewodowych – dzwonek bezbateryjny i bateryjny. Nazwa oczywiście sugeruje ich podstawową cechę – sposób zasilania. Dzwonek bezprzewodowy bateryjny działa dzięki energii z baterii, które musimy co jakiś czas wymieniać. Dzwonek bezprzewodowy bezbateryjny posiada nieco inne rozwiązanie. Jego konstrukcja jest dosyć masywna, po naciśnięciu go, generuje on impuls, który dociera do odbiornika w naszym domu. Zaletą takiego rozwiązania jest wygoda – cenowo nie odbiega on znacząco od standardowego dzwonka bezprzewodowego bateryjnego.

Decyzja o zakupie podjęta – jak zainstalować dzwonek bezprzewodowy do drzwi?

Instalacja dzwonka bezprzewodowego jest bardzo prosta. Wystarczy skorzystać z zawartych w zestawie elementów montażowych. Montujemy dzwonek koło furtki, odbiornik powinien znaleźć się w domu, najlepiej w często odwiedzanym pomieszczeniu – salonie, kuchni. Oczywiście, o ile zasięg na to pozwoli. W nowszych modelach nie stanowi to problemu, standardem branżowym wciąż jest jednak 100 metrów. Dzwonek bezprzewodowy warto też zabezpieczyć przed deszczem. Większość dzwonków bezprzewodowych dysponuje standardem wodoszczelności IP44. Pamiętajmy jednak, że na zewnątrz panują często bardzo skrajne warunki. Nie zaszkodzi więc zakup dzwonka bezprzewodowego o wyższym standardzie bezpieczeństwa lub budowa dodatkowego zabezpieczenia. Wystarczy nam zwykły daszek z dowolnego, wodoszczelnego materiału.

Jeśli temat dzwonków bezprzewodowych nie jest nam obojętny i pragniemy dowiadywać się na ten temat jak najwięcej, gdyż planujemy taki zakup, warto udać się do poradnika – Czemu dzwonek bezprzewodowy będzie idealnym wyborem do Twojego domu?