JR HOLDING S.A. razem z POLMAN S.A. będzie rozwijał spółkę Investoria

0

JR HOLDING S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect od listopada 2012 r., podpisała porozumienie inwestycyjne z notowaną na alternatywnym rynku spółką POLMAN S.A. oraz dwoma osobami fizycznymi w zakresie rozwoju spółki zależnej Dinero Sp. z o.o. Podmiot ten zmieni nazwę na Investoria Sp. z o.o. i będzie zajmował się rozwojem systemów i serwisów przeznaczonych dla uczestników rynku kapitałowego.

JR HOLDING S.A., Polman S.A., Dinero Sp. z o.o., Artur Górski oraz Tomasz Rogalski podpisali porozumienie inwestycyjne w zakresie dalszego rozwoju spółki Dinero Sp. z o.o., która zmieni nazwę na Investoria Sp. z o.o. Podmiot ten będzie zajmował się prowadzeniem i rozwijaniem systemów oraz serwisów internetowych przeznaczonych dla inwestorów i spółek publicznych, m.in. AlertSerwis.pl, RaportySpolek.pl oraz NewConnector.pl. System AlertSerwis.pl jest narzędziem dla spółek publicznych, które umożliwia automatyczne udostępnianie na ich stronach internetowych raportów ESPI/EBI, a także na budowanie własnych baz inwestorów i realizowanie mailingów do nich. Z kolei system RaportySpolek.pl pozwala na bieżące monitorowanie raportów spółek z rynku regulowanego GPW w Warszawie oraz z rynku NewConnect i otrzymywanie bezpłatnych powiadomień. Serwis NewConnector.pl istnieje na rynku od stycznia 2011 r. i jest pierwszym serwisem internetowym zajmującym się tematyką rynku NewConnect. Plany rozwoju spółki Investoria Sp. z o.o. nie wykluczają jej upublicznienia na rynku NewConnect.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy mogli realizować nowe przedsięwzięcie biznesowe ze spółką POLMAN S.A., która jest notowana na rynku NewConnect niemal od samego początku jego istnienia. Wejście w segment nowoczesnych technologii związanych z rynkiem kapitałowym będzie dla nas bardzo dużym wyzwaniem, jednak widzimy ogromny potencjał tego projektu. Chcemy, aby wszystkie systemy i serwisy przeznaczone dla spółek oraz inwestorów giełdowych funkcjonowały w ramach jednego, silnego podmiotu, jakim będzie Investoria Sp. z o.o., co pozwoli nam na skuteczne wykorzystanie efektów synergii. Spółka będzie oferowała bardzo innowacyjne i pożądane narzędzia dla uczestników rynku kapitałowego. Naszym celem jest osiągnięcie przez Investoria Sp. z o.o. takiego etapu rozwoju, który pozwoli realnie myśleć o upublicznieniu tego podmiotu na rynku NewConnect.” – ocenia January Ciszewski, Prezes Zarządu Spółki JR HOLDING S.A.

Czytaj również:  Jacy pracownicy byli poszukiwani w lipcu 2018 roku?