Kolejne wejścia kapitałowe INDATA Software SA

0

INDATA Software S.A., spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, na rynku NewConnect objęła pakiety udziałów w trzech spółkach – w warszawskiej InfoLAN Sp. z o.o. oraz w dwóch wrocławskich – Look4App sp. z o.o. oraz Cohesiva sp. z o.o..

Inwestycja w wymienione spółki wynika ze strategii Spółki, która zakłada rozwój organiczny, jak i poprzez akwizycje prowadzące do zbudowania dużej Grupy Kapitałowej działającej w Polsce i za granicą. Inwestycja INDATA Software w InfoLAN, Look4App oraz Cohesiva skutkuje znacząco powiększonym portfolio – zarówno pod kątem ilości, ale również wartości zrealizowanych projektów, a także poszerzonym o 80 osób wyspecjalizowanym zespole pracowników. Są to atuty, którymi spółka może się pochwalić w kolejnych realizowanych przetargach i projektach.

InfoLAN to jeden z czołowych integratorów systemów informatycznych, specjalizujący się w zaawansowanych rozwiązaniach infrastruktury IT. Spółka posiada własne data center, które realizuje usługi chmury prywatnej, chmury hybrydowej oraz usługi SaaS oraz IaaS. InfoLAN od wielu lat wykorzystuje serwery i pamięci masowe IBM w projektach realizowanych na potrzeby klientów, dlatego też w oparciu o najnowsze technologie IBM System X, storage IBM Storwize oraz najwyższej jakości produkty sieciowe IBM zdecydowała się zbudować własne Centrum Danych. Spółka posiada status Microsoft Silver Certified Partner oraz IBM Advanced Bussines Partner, co stawia ją w szeregu obok największych firm w branży. Klientami spółki są głównie Klienci sektora korporacyjnego oraz małych i średnich firm na terenie całej Polski. InfoLAN w roku 2012 zanotowała przychody w okolicy kilkunastu milionów złotych.

Look4App to zespół ekspertów projektujących i wdrażających innowacyjne aplikacje, programujący w JAVA, JAVA ENTERPRISE, PHP, .NET, C++, DELPHI, C#. Posiadają doświadczenie w wytwarzaniu oprogramowania dla wiodących firm z branży finansowej (Kruk SA, Ultimo SA, E-Kancelaria SA, WDB SA, Coface SA, KUKE SA, Euro-tax SA), e-commerce (Travelplanet SA, Clear Channel Poland) oraz rozrywkowej (Red Bull Polska, Tuwroclaw.com). Większość serwisów wytworzonych zostało w ramach umów na realizację backoffice. W portfelu Spółki znajdują się zamówienia na kwotę przekraczającą 750 tyś zł. Istotną część przychodów stanowią stałe umowy serwisowe.

Czytaj również:  Alior Bank ogłasza powstanie akceleratora pomysłów dla sektora Fintech

Do specjalności spółki Cohesiva należą: tworzenie systemów informatycznych klasy enterprise i aplikacji internetowych w oparciu o najnowsze technologie i `state of art` w dziedzinie inżynierii informatycznej, zarządzanie zespołami informatycznymi. Firma pracuje dla firm z Polski z branży public, ubezpieczeniowej i telekomunikacyjnej, jak i przedsiębiorstw z Europy Zachodniej działających w rozrywce on-line. W roku obrotowym 2012 spółka osiągnęła przychody netto w wysokości prawie 4 mln złotych, a rok 2013 planuje zamknąć przychodami w okolicach 5 milionów złotych i zyskiem netto.

Strategia INDATA Software SA zakłada znalezienie się w gronie 25 największych firm IT pod względem wartości zysku netto wg rankingu Computerworld Top 200. Zakupy udziałów przez Spółkę są kolejnym krokiem w realizacji założonej strategii. Rozwój INDATA Software będzie następował organicznie, jak również poprzez przejęcia innych firm świadczących komplementarne usługi.