REKLAMA
TARGI, SZKOLENIA, KONFERENCJE Konferencja na temat zdrowia psychicznego. Kampania społeczno-edukacyjna #NASZAwtymGŁOWA

Konferencja na temat zdrowia psychicznego. Kampania społeczno-edukacyjna #NASZAwtymGŁOWA

Lęki, przewlekły stres, wypalenie zawodowe, wreszcie depresja. Coraz więcej zachorowań, coraz większe niepokoje. W domu, pracy, w relacjach międzyludzkich. Problemy psychiczne nie dotyczą jedynie jednostki, ale całego społeczeństwa. Liczba zwolnień lekarskich związanych z zaburzeniami psychicznymi rośnie w zastraszającym tempie, a to zaledwie część  problemu, bo wielu Polaków nie zgłasza się do specjalistów. Brakuje odpowiedniej opieki, ale również wiedzy i rozmów, które obalają szkodliwe mity na temat zdrowia psychicznego.

Co można z tym zrobić? Mówić, tłumaczyć, badać, edukować, wspierać, oswajać.

14 grudnia 2020 r. o godzinie 10:00 odbędzie się konferencja otwierająca ogólnopolską kampanię społeczno-edukacyjną #NASZAwtymGŁOWA, która ma na celu budowanie świadomości i edukowanie społeczeństwa w zakresie zdrowia psychicznego Polaków. Spotkanie ze specjalistami w tym temacie stanie się początkiem szerokiej, ogólnopolskiej dyskusji na temat narastającego problemu. Przedstawimy też najnowsze badania, zrealizowane z agencją badawczą SW Research, na temat samopoczucia Polaków i tego jak odnajdują się w tych trudnych czasach.

Pomysłodawcą i inicjatorem kampanii jest Instytut LB Medical, działający na rzecz zdrowia Polaków. Misją Instytutu jest polepszanie jakości życia pacjentów i wspieranie systemu ochrony zdrowia w Polsce poprzez prowadzenie innowacyjnych projektów społecznych i edukacyjnych opartych na badaniach naukowych evidence based.

My nie możemy czekać. Musimy działać wspólnie z gronem ekspertów i przy współpracy z Państwem. Dlatego zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu. Nagłośnienie problemu, zwłaszcza w czasach ciągłych zmian i obciążenia związanego z epidemią COVID-19, powinno stanowić początek szerokiej, otwartej dyskusji społecznej.

Link do transmisji online na Facebooku: https://fb.me/e/7XtloO3At