LeasePlan globalnym liderem – już 1,5 mln aut we flocie

0
LeasePlan

LeasePlan Corporation NV osiągnął rekordowy wynik na skalę światową notując 1,5 mln aut w swojej globalnej flocie.

LeasePlanLeasePlan jest pierwszym podmiotem na rynku leasingu, któremu udało się rozszerzyć działalność na taką skalę i tym samym potwierdzić pozycję globalnego lidera. Firma działa w 32 krajach na całym świecie i zarządza flotą  1,5 mln aut, dla porównania w 2010 roku flota liczyła 1,3 mln pojazdów. To efekt wzrostu liczby pojazdów we flocie LeasePlan na poziomie 8% rok do roku, na koniec września 2014 liczyła ona 1,4 mln aut.

Nick Salkeld, dyrektor handlowy w LeasePlan Corporation: „Jako pierwsza firma w branży, osiągnęliśmy liczbę 1,5 mln pojazdów we flocie, co po raz kolejny potwierdza naszą pozycję światowego lidera na rynku i podkreśla sukces naszej strategii rozwoju. Zależy nam by być liderem rynku nie tylko pod względem rozmiaru floty – choć to osiągnięcie pokazuje zaufanie jakim  Klienci darzą naszą firmę i wspaniały zespół LeasePlan, który świadczy nasze usługi na całym świecie. Chcemy utrzymywać pozycję lidera rynku we wszystkim co robimy od obsługi klienta, przez innowacyjne produkty, aż po nowoczesne rozwiązania gwarantujące mobilność kierowców. Nie spoczywamy na laurach. Jako lider rynku, będziemy nadal powiększać flotę wynajmowanych przez nas aut, doskonalić obsługę klienta i realizować zobowiązania w stosunku do naszych Klientów.”

Sławomir Wontrucki, prezes LeasePlan Fleet Management Polska:  ” Stały wzrost zarządzanej przez nas floty w Polsce potwierdza, że wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom Klientów, poprzez dywersyfikację usług i inwestowanie w nowe segmenty, się opłaca. W grudniu otworzymy pierwszy w Polsce Salon Aut Poleasingowych LeasePlan, w którym Klienci będą mogli zakupić auta z pełną historią, wyłącznie od pierwszego właściciela. Będziemy też kontynuować rozwijanie nowoczesnych narzędzi tak, by maksymalnie ułatwiać współpracę Klienta z LeasePlan i codzienne użytkowanie auta przez kierowców np. przy pomocy aplikacji mobilnej.”

Przyspieszenie wzrostu w różnych segmentach klientów

Lokalne spółki operacyjne LeasePlan świadczą usługi zarządzania flotą dla różnych klientów, począwszy od dużych korporacji i podmiotów sektora publicznego, przez małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP), aż po klientów indywidualnych.

W ostatnich latach LeasePlan skoncentrował się na dostarczeniu innowacyjnych usług dla MŚP. W efekcie, sektor MŚP stał się najszybciej rozwijającym się segmentem klientów LeasePlan, osiągając dwucyfrowy wzrost (ponad 11% rok do roku) i tym samym napędzając rozwój globalnej floty firmy. Duzi międzynarodowi klienci pozostają ważnym segmentem dla LeasePlan. Tu również zanotowano wzrost na  poziomie 8% rok do roku. Ponadto, wzrost ogólnoświatowej floty LeasePlan wynika również z silnej bazy klientów korporacyjnych, która wzrosła o 6% w skali globalnej, w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku.