Marek Zamłyński nowym Dyrektorem Zarządzającym w IDC Polska

0
Marek Zamłyński -Dyrektor Zarządzający w IDC Polska
Marek Zamłyński -Dyrektor Zarządzający w IDC Polska
Marek Zamłyński -Dyrektor Zarządzający w IDC Polska
Marek Zamłyński -Dyrektor Zarządzający w IDC Polska

Marek Zamłyński został Dyrektorem Zarządzającym IDC Polska, krajowego oddziału międzynarodowej firmy analitycznej specjalizującej się w obszarze nowych technologii i rynku ICT. Jest odpowiedzialny za wzmocnienie kompetencji konsultingowych firmy, a także poszerzenie i lepsze dostosowanie oferty do zmieniających się potrzeb klientów ery cyfrowej transformacji. Swoim działaniem obejmuje Polskę oraz kraje bałtyckie.

Marek Zamłyński posiada ponad 20-letnie doświadczenie w obszarze zarządzania, sprzedaży, marketingu. Specjalizuje się w konsultingu biznesowym oraz IT, ze szczególnym uwzględnieniem transformacji IT. W IDC jest odpowiedzialny za dalsze wzmacnianie pozycji firmy na rynku usług doradczych i badawczych.
„IDC posiada w Polsce bardzo doświadczony zespół analityków rynku i konsultantów i jest dobrze rozpoznawana wśród dostawców technologii. Wykorzystując te kompetencje, chciałbym aby firma była jeszcze lepiej rozpoznawalna w obszarze doradztwa strategicznego również dla użytkowników technologii – czyli dyrektorów działów IT w dużych przedsiębiorstwach.” – mówi Marek Zamłyński.

Marek Zamłyński, zanim został dyrektorem zarządzającym IDC Polska, był dyrektorem pionu „Cloud & Enterprise”, w firmie Microsoft Polska. Przez ostatnie 6 lat odpowiadał m.in. za strategie, wprowadzenie i sprzedaż usług chmury obliczeniowej Microsoft na polskim rynku. Wcześniej Marek Zamłyński pracował w firmie IBM Polska, gdzie prowadząc dział handlowy IBM Software Group, odpowiadał za rozwój rynku oprogramowania IBM.

Andrzej Jarosz, od 18 lat zarządzający polskim oddziałem IDC, będzie obecnie odpowiadał za rozwój oferty usług doradczych dla dyrektorów działów IT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) w ramach globalnej oferty IDC IT Executive Program (IEP).
Nowe osoby w IDC Polska

To nie jedyne zmiany w firmie. Do zespołu IDC Polska dołączył również Radosław Stępień, który będzie odpowiadał za sprzedaż i rozwój oferty usług doradczych dla dyrektorów działów IT w Polsce. Radosław Stępień jest doświadczonym managerem w obszarze IT i analityki. Wcześniej sprawował kierownicze stanowiska w instytucjach administracji centralnej oraz bankowości w obszarze IT i analiz, między innymi był Członkiem Zarządu w ZUS, CIO w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz w Banku Gospodarstwa Krajowego. Kierował również grupą roboczą odpowiadającą za przeprowadzenie Narodowego Spisu Powszechnego 2011.

Nową osobą w zespole jest też Mirosław Burnejko – ekspert od chmury publicznej. W IDC będzie odpowiadał za rozwój programu chmury publicznej w regionie CEE, wspierając zespoły badań, konsultingu i konferencji swoją wiedzą na temat cloud computing. Wcześniej pracował przy projektach w Polsce i Europie jako konsultant chmury publicznej w Amazon Web Services oraz jako Cloud Solution Architect w Microsoft. Znany jest też jako autor bloga chmurowisko.pl, czy Public Cloud User Group.

Do działu sprzedaży dołączył też Marcin Knieć, który swoje działania skupi na rynku producentów oprogramowania, dostawców technologii i usług IT oraz w sektorze telekomunikacyjnym. Wiedza i doświadczenie Marcina Kniecia wyniesione z dotychczasowych projektów zrealizowanych z wykorzystaniem zaawansowanych technologii informatycznych oraz inżynierskich, pozwolą wzmocnić lokalną pozycję IDC w obszarach takich jak Cloud, 3D Printing czy też IoT.