Metalowe meble do biura

Metalowe meble do biura

Metalowe meble kojarzą nam się najczęściej z wyposażeniem przychodni, szpitali czy prywatnych gabinetów lekarskich. Nie dziwi także ich obecność w zakładach produkcyjnych, halach magazynowych oraz warsztatach. A jak tego typu elementy wyposażenia sprawdzają się w pomieszczeniach biurowych? Okazuje się, że meble metalowe z każdym rokiem zdobywają sobie coraz większą popularność w obiektach biurowych.

Czym charakteryzują się meble metalowe?

Podstawową zaletą mebli biurowych jest z pewnością ich wytrzymałość. Metalowe szafy i regały świetnie spełniają funkcję miejsca przechowywania ciężkich segregatorów, opasłych tomów specjalistycznej literatury czy chociażby firmowych dokumentów. Doskonałym przykładem są szafy aktowe oraz szafy kartotekowe. Fundamentalną zaletą metalowych szaf jest ich wytrzymałość, która pozwala znosić ciężar o wiele większy niż w przypadku mebli drewnianych. A wszystko dzięki zastosowaniu wysokiej klasy metalu, który tworzy stabilną konstrukcję. Solidne spawy trwale łączą poszczególne elementy konstrukcyjne. Taki sposób łączenia gwarantuje, że mocno obciążone szuflady nie zaczną się „rozchodzić” pod wpływem wielokrotnego wysuwania. Dużym atutem mebli metalowych są mocne i idealnie spasowane prowadnice, które zapewniają swobodne wysuwanie się szuflad niezależnie od ich obciążenia. Mocne zawiasy montowane w drzwiczkach dają pewność, że skrzydła nie zaczną obniżać się z upływem czasu. Solidna konstrukcja może być także uzupełniona niezawodnym zamknięciem, które chroni ważne dokumenty przed dostępem osób niepowołanych.

Jakie wyróżniamy rodzaje mebli metalowych?

Meble metalowe to dla wielu osób jedynie szafy aktowe i regały. Tymczasem wybierając meble z metalu, można kompleksowo wyposażyć całe biuro. Uzupełnieniem asortymentu szaf aktowych, kartotekowych oraz regałów są także biurka i stoły metalowe. Ponadto w ofercie mebli metalowych znajdują się bardzo specjalistyczne produkty jak szafki na mapy, rysunki oraz płyty CD. Dzięki temu można wyposażyć na przykład pracownię architektoniczną, biuro projektowe, firmę informatyczną i wiele innych.

Czy meble metalowe mogą być ładne?

W teorii meble z metalu mogą wydawać się niezbyt atrakcyjne. Prawda jest zupełnie inna. Precyzyjne wykonanie oraz prosta i niemalże minimalistyczna forma mają swój niepodważalny urok. Ponadto meble mogą zostać wykonane praktycznie w dowolnym kolorze. To daje wręcz nieograniczone możliwości aranżacji wnętrza biura czy pracowni. Meble metalowe wcale nie muszą być chłodne i bezduszne. Mogą świadczyć o profesjonalizmie i wzbudzać zaufanie Klientów w kwestii bezpieczeństwa panującego w firmie.

Chcąc wyposażyć biuro w wysokiej klasy meble metalowe, warto zwrócić się do firmy FX Meble, która działa na rynku od 1999 roku. Oprócz szerokiej oferty mebli biurowych firma FX Meble oferuje możliwość wyposażenia pomieszczeń socjalnych, recepcji, sekretariatów, szatni, archiwów, magazynów i warsztatów.