Nowe centrum IT w Katowicach

FinTech Innovation Centre Katowice

FinTech Innovation Centre Katowice to ośrodek badawczo-rozwojowy, który do końca 2019 roku zapewni zatrudnienie 70 specjalistom i inżynierom z branży IT. Ich zadaniem będzie m.in. rozwój i opracowywanie systemów informatycznych dla instytucji finansowych.

O wyborze lokalizacji zadecydowało wiele czynników m.in. potencjał rozwojowy regionu, jego wielkość i możliwość współpracy z uczelniami wyższymi. Istotna była także lokalizacja i dogodne połączenia lotnicze z USA oraz kolejowe i drogowe z Europą. Katowice wygrały ostatecznie rywalizację z miastami Estonii, Argentyny czy Bułgarii. Decydującym argumentem był przede wszystkim dostęp do wysokiej jakości specjalistów IT pracujących w branży finansowo-bankowej.


Odbiorcami rozwiązań tworzonych w ramach FinTech Innovation Centre Katowice będą firmy z branży finansowo-bankowej zlokalizowane w USA, Wielkiej Brytanii oraz Niemczech. Zadaniem centrum jest rozwój nowych, szybszych i bezpieczniejszych algorytmów w opracowywanych systemach. Realizowane projekty mają zapewnić pełną ochronę w zakresie operacji giełdowych i dostępu do oferty banków zarówno klientom indywidualnym, jak i korporacyjnym.

Odpowiedzialna za realizację nowego centrum firma SMT Software Services już rozpoczęła poszukiwania specjalistów. Pracę znajdą tu inżynierowie oprogramowania, analitycy, programiści, specjaliści ds. zapewnienia jakości oraz kierownicy projektów.