Polnord wyniki w II kw. 2016 r.

0

W drugim kwartale 2016 r. Polnord SA wypracował 35,8 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w porównaniu do 30,3 mln zł rok wcześniej, co oznacza wzrost o 18,2 proc rdr. Zysk netto wyniósł w tym okresie 2,9 mln zł w porównaniu do 27 tys. zł straty odnotowanej w II kwartale 2015 r. EBITDA wyniosła 2,6 mln zł, natomiast zysk operacyjny 2,2 mln zł. Liczby przewyższają również konsensus rynkowy.

Dariusz Krawczyk, Prezes Zarządu Polnord S.A.
Dariusz Krawczyk, Prezes Zarządu Polnord S.A.

Wypracowane przez Grupę wyniki dowodzą, że realizacja strategii na lata 2016-2019 nabiera tempa. Na uwadze należy mieć jednak fakt, iż bieżący rok staramy się wykorzystać na ustabilizowanie Polnordu i zbudowanie solidnych podstaw dla przyszłych wzrostów. Na osiągnięte w II kwartale br. wyniki pozytywny wpływ miała m.in. aktualizacja wartości inwestycji. W rok 2017 chcemy wejść bez balastu przeszłych zdarzeń, by móc w pełni uwolnić potencjał Spółki – mówi Prezes Zarządu Polnordu Dariusz Krawczyk.

W wyniku Grupy Kapitałowej Polnord w II kwartale 2016 r. rozpoznano 163 lokale przekazane klientom, w tym 39 lokali wydanych przez współkontrolowane przez Polnord SA: Grupę Kapitałową Fadesa Polnord Polska oraz Semeko Aquasferę (według danych ważonych udziałem Polnord w poszczególnych spółkach). Ważona sprzedaż mieszkań Grupy Polnord wyniosła w tym okresie 259 szt.

W II kwartale 2016 r. Grupa wprowadziła do realizacji i sprzedaży dwa projekty. Budynek A2 osiedla Brzozowy Zakątek w Wilanowie uzupełnił ofertę dewelopera o 129 lokali, a kolejne 65 lokali zostało udostępnione do sprzedaży w projekcie Neptun II w Ząbkach. Oba zostaną oddane do użytku do końca 2017 roku. Do sprzedaży trafiły także budynek nr 8 osiedla Tęczowy Las II (87 lokali) oraz dwa pierwsze budynki realizowanego od marca br. osiedla Chabrowe Wzgórze z Kowalach na pograniczu Gdańska,  gdzie powstaną 152 mieszkania z terminem odbioru w II połowie 2017 r. Spółki współzależne od Polnord uruchomiły dwa projekty o łącznej liczbie 102 lokali (dane ważone udziałem Polnord).

Czytaj również:  5 korzyści z łączenia Software House’ów

Do końca br. GK Polnord planuje uruchomienie siedmiu kolejnych inwestycji w Warszawie, Trójmieście, Szczecinie i Wrocławiu, które wprowadzą do oferty 1022 lokali o łącznej powierzchni blisko 55 tys. mkw. PUM. Dwa spośród nich to zupełnie nowe projekty.