Pomóc frankowiczom, ale nie zaburzyć systemu

Przedstawiciele osób posiadających kredyty we Frankach Szwajcarskich bardzo często proponują rozwiązania problemu kredytów , które mogłyby zaburzyć stosunki pomiędzy klientami, a wierzycielami w Polsce.

– Trzeba  znaleźć rozwiązanie, które wesprze te grupy klientów, ale jednocześnie pozwoli na zachowanie stabilności systemu finansowego  – powiedział agencji eNewsroom.pl Krzysztof Pietraszkiewicz , ekonomista, prezes Związku Banków Polskich

–  Nie możemy oczekiwać ani od banków ani od Państwa nieodpowiedzialnych działań. Prezesi i zarządy banków muszą dać rękojmie solidnego i stabilnego prowadzenia banków, dlatego, że pieniądze udzielone w postaci kredytów pochodzą od indywidualnych obywateli. Mówimy tutaj o kwotach 650 miliardów oszczędności Polaków i 250 mld oszczędności od polskich firm.  Z racji tego będziemy w dalszym ciągu szukać rozwiązania, które wesprze te grupy klientów, które tego wsparcia potrzebują, ale jednocześnie pozwoli na zachowanie stabilności systemu finansowego i w dalszym ciągu kredytowanie polskiej gospodarki samorządu terytorialnego i polskich gospodarstw domowych, dodaje Pietraszkiewicz.