Przed klubami ekstraklasy najlepszy rok transferowy w historii piłki nożnej

0

Złoty rok przed właścicielami klubów piłkarskich. W polskiej ekstraklasie dwa kluby zdominowały rynek transferowy w 2015 r. Klubowe przychody z transferów piłkarzy będą historycznie rekordowe w tym roku.
Z najnowszego rankingu przygotowanego przez EY i Ekstraklasę SA wynika, że wpływy klubów piłkarskich z transferów w 2015 r. przekroczyły 50 mln zł. Dwa kluby pozostawiły pozostałe dalece w tyle: Legia Warszawa i Jagiellonia Białystok. Przychody Legii to 23,2 mln zł, a Jagiellonii 11,2 mln zł. Na stołeczny klub przypadło 43 proc. wpływów całej ekstraklasy. Trzecia w tym zestawieniu jest Lechia Gdańsk, która zyskała 3,1 mln zł.
-Wpływy z transferów były niższe niż rok wcześniej, a jednak kluby zwiększyły swoje przychody, dzięki temu sytuacja jest wyjątkowo korzystna – mówi w rozmowie MarketNews24 Marcin Opiłowski, ekspert międzynarodowej firmy doradczej EY.
Sytuacja finansowa klubów piłkarskiej ekstraklasy będzie historycznie rekordowo korzystna za 2016 r. Po sukcesie reprezentacji na EURO 2016, rekordowe będą wpływy z transferów, zwiększą sią także inne przychody.

Czytaj również:  Dzięki CPK szybciej koleją z Torunia i Bydgoszczy do Warszawy. Koniec pierwszego etapu Regionalnych Konsultacji Strategicznych CPK