Raport – przebieg wyborczej nocy w Wlk. Brytanii

0

Zaczną spływać wyniki z Newport, Południowej Walii, Coventry i Północnego Stockton. Miejsca przypisane do tych okręgów są przypisane Partii Pracy, jednak przewaga głosów ostatnim razem nie była duża, co stwarza możliwości dla wygranej Torysów.

Z drugiej strony dla Partii Pracy będą kluczowe Erewash i Północne Northampton i jeżeli opozycji uda się je zagarnąć, prawdopodobnie wróci ona na kurs do 260 miejsc w parlamencie zmniejszając przewagę Torysów do okolic 300 miejsc.

  • 5:00 O tej godzinie kształt przyszłego parlamentu powinien być w miarę jasny. Partia Pracy będzie wypatrywać swoich najłatwiejszych celów, jakimi są Gower, Croydon i Hendon. Toryści natomiast będą wyczekiwać wyników z Midlands i Newcastle-Under-Lyme, które są okręgami Laburzystów.
  • 6:00 Wyniki ogłosi około 10 okręgów Partii Pracy, które mają jednak potencjał do przejścia w ręce Torysów. City of Chester, Wirral West, Halifax i Brentford i Isleworth będą w centrum uwagi.
  • 7:00 O tej godzinie powinny być znane wyniki z około 600 okręgów. Północne Derby i Brighton Kemptown są okręgami, które znajdują się w rękach Torysów, a są istotne dla Partii Pracy.
  • 8:00 O tej godzinie zdecydowana większość wyników będzie już znana i pozostanie wyłącznie kilka okręgów, które opublikują swoje wyniki do godziny 13. W tym czasie powinniśmy poznać nowego premiera, czy w przypadku zawieszonego parlamentu, możliwości nawiązania koalicji.

Sporządził: Adam Banaszkiewicz, DM TMS Brokers

Czytaj również:  Szalona noc sponsorowana przez Trumpa