Societe Generale nowym emitentem certyfikatów strukturyzowanych na GPW

GPW Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
  • 23 sierpnia tego roku na GPW zadebiutowały certyfikaty strukturyzowane wyemitowane przez Societe Generale
  • Instrumentami bazowymi są indeksy: DivDAX Price Index EUR oraz STOXX® 600 Telecommunications
  • Societe Generale jest piątym emitentem produktów strukturyzowanych notowanym na GPW

23 sierpnia 2019 r. do obrotu giełdowego trafiły dwa nowe certyfikaty strukturyzowane wyemitowane przez Societe Generale. Instrumentami bazowymi są indeksy: DivDAX Price Index EUR oraz STOXX® 600 Telecommunications.

– Nowe instrumenty finansowe wprowadzane przez Bank Societe Generale poszerzą ofertę produktów GPW w segmencie certyfikatów strukturyzowanych. Nowe certyfikaty Societe Generale oparte są na indeksie DivDAX, który obejmuje 15 spółek notowanych na giełdzie niemieckiej wypłacających wysokie dywidendy oraz na indeksie STOXX Europe 600 Index Telecommunications, w skład którego wchodzą spółki z sektora telekomunikacyjnego. Mamy nadzieję, że również te instrumenty zainteresują polskich inwestorów. Obecnie GPW notuje około 1300 różnych instrumentów strukturyzowanych i ich liczba systematycznie rośnie. Rosną również obroty na tym rynku. Od początku roku do końca lipca wzrosły prawie o 40% w porównaniu z rokiem ubiegłym – mówi Piotr Borowski, Członek Zarządu GPW.

– Jesteśmy dumni z faktu, że Societe Generale po raz pierwszy został emitentem produktów strukturyzowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Nowo wyemitowane instrumenty przyczyniają się do wzrostu atrakcyjności i rozwoju tego segmentu oraz wzmacniają naszą wiodącą pozycję na rynkach globalnych, jak również pozycję lidera w zakresie produktów strukturyzowanych. Od prawie 30 lat oferujemy naszym klientom w Polsce innowacyjne rozwiązania o wysokiej wartości dodanej w postaci produktów strukturyzowanych, wykorzystując naszą wiedzę z zakresu inżynierii finansowej, która stanowi rdzeń DNA Banku – mówi Krzysztof Walenczak, Dyrektor Generalny Societe Generale Oddział w Polsce.

Do obrotu giełdowego zostały wprowadzone dwa certyfikaty z terminem ostatniego notowania przypadającym na: marzec 2024 r. (DivDAX Price Index EUR) oraz maj 2024 r. (STOXX® 600 Telecommunications). Cena emisyjna każdego wyniosła 100 PLN. Nowy instrument będzie notowany na GPW w Systemie Animatora Rynku. Dystrybutorem certyfikatów jest Alior Bank.

– Dbamy o to, aby oferta produktowa dla naszych klientów bankowości prywatnej była atrakcyjna i umożliwiała dywersyfikowanie portfela inwestycyjnego, dlatego udostępniamy certyfikaty inwestycyjne, jako jeden z wielu elementów jego budowy. Polegamy wyłącznie na renomowanych partnerach. Jednym z kluczowych warunków, jakie im stawiamy, to konieczność notowania certyfikatów na polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Płynność instrumentu i dostęp do notowań on-line pomagają w bieżącym zarządzaniu portfelem – mówi Dariusz Szwed, Wiceprezes Zarządu Alior Banku.

Informacje na temat instrumentów dostępne są w dokumentach Kluczowe Informacje dla Inwestora (KID) na stronach: https://regulatory.sgmarkets.com/public/api/kid/isin/XS1907206244?lang=pol oraz

https://regulatory.sgmarkets.com/public/api/kid/isin/XS1968512837?lang=pol

Na warszawskiej giełdzie notowanych jest ponad 1300 produktów strukturyzowanych. Inwestorzy mają duży wybór zróżnicowanych instrumentów bazowych: akcji, koszyków akcji, indeksów czy produktów rolnych. Ponadto produkty strukturyzowane umożliwiają wybór instrumentu bazowego zgodnego z preferowanym poziomem ryzyka inwestycyjnego, a także możliwość zarabiania na wzrostach i spadkach cen instrumentów bazowych.