SSL – co zyskujemy inwestując?

0
SSL – co zyskujemy inwestując?

SSL – co zyskujemy inwestując?Poprzez skrót SSL rozumie się protokół sieciowy, który w pełnej anglojęzycznej wersji brzmi Secure Socket Layer i odnosi się do szyfrowania połączeń internetowych. Jest to na dziś dzień swego rodzaju standard w sferze zapewniania maksimum bezpieczeństwa przesyłu danych personalnych.

Intencje autorów

Tworzącym SSL przyświecał jeden konkretny cel, a mianowicie chodziło o to, aby wykreować protokół, który będzie uniwersalny, czyli idealnie nadający się do szerokiego zastosowania – przez szereg rozmaitych protokołów aplikacyjnych, takich jak powiedzmy FTP, telnet, czy http. Wykorzystanie protokołu SSL miało być więc równoznaczne z pełnym kodowaniem połączeń do serwera, określonej witryny www oraz poczty i innych elementów wirtualnego świata, w których występują personalia użytkowników sieci. Certyfikat SSL, od samego początku jego wprowadzenia w internetową rzeczywistość, wyróżniał się prostotą użycia, stając się niesamowicie łatwym w zastosowaniu narzędziem, które nie miało sobie równych w kwestii zapewniania ochrony transmisji danych. Doskonale SSL spisuje się zarówno w nieskomplikowanych stronach www, jak także znakomicie sprawdza się przy osłonie potężnych platform bankowości elektronicznej. Jest wyznacznikiem wiarygodności serwisów aukcyjnych, jak również symbolem profesjonalizmu systemów płatności online.

Tanio a solidnie

Korzystając z certyfikatów SSL, zwłaszcza tych komercyjnych, a więc odpłatnych jakie proponuje między innymi znana marka Linuxpl.com, można mieć pewność, że nasza strona www jest maksymalnie chroniona przed nieuczciwym działaniem hackerów coraz częściej popełniających przestępstwa w stylu phishingu bazujące na wykradaniu personaliów użytkowników sieci. Witryna opatrzona szyfrowaniem danych jest całkowicie bezpieczna i tym samym prestiżowa, patrząc z perspektywy wchodzącego na nią internautę. Widok charakterystycznej zielonej kłódki jednoznacznie przesądza o tym, że marka, z jaką mamy do czynienia jest poważnym podmiotem na rynku, troszczącym się o losy ufających im klientów, czy odbiorców prezentowanej przez nie treści.

Niewiele trzeba

By móc zyskać certyfikat SSL nie trzeba spełniać jakichś szczególnych warunków. Generalnie, wystarczy posiadać gotowy serwis www jaki znajduje się pod określoną domeną. Nazwa adresowa naszej strony www powinna być zarejestrowana na dane firmowe, zaś owe personalia podmiotu łączącego się z domeną witryny muszą widnieć w powszechnie dostępnej bazie WHOIS. Dzięki spełnieniu tych wymogów możliwe okazuje się przeprowadzenie procesu weryfikacji, który jest nieodzowny w przypadku komercyjnych certyfikatów SSL i przesądza o zapewnieniu solidnej jakości ochrony transmisji danych.