Toyota ponownie zwycięzcą w rankingu niezawodności Consumer Reports

Toyota Highway Teammate – technologia automatycznego prowadzenia pojazdów – testy Lexusa GS

Consumer Reports, wpływowa amerykańska organizacja konsumencka, opublikowała raport „Most and Least Reliable Cars”. Toyota ponownie jest niekwestionowanym liderem tego zestawienia, umieszczając łącznie 19 aut (Toyota i Lexus) w 14 kategoriach. To kolejne potwierdzenie opinii o marce od lat wyróżniającej się jakością i niezawodnością swoich aut.

 W zestawieniu najbardziej niezawodnych marek Lexus i Toyota zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Wśród 38 modeli z różnych segmentów, uznanych przez Consumer Reports za najbardziej niezawodne, 19 to modele Toyoty i Lexusa. Marka Toyota zdecydowanie dominuje nad wszystkimi innymi producentami pod względem liczby najbardziej bezawaryjnych modeli. Doskonały wynik uzyskał także Lexus – Consumer Reports zaliczył wszystkie zbadane modele tej marki do najlepszych samochodów pod względem bezawaryjności.

Spośród 14 wyróżnionych kategorii samochody Toyoty bądź Lexusa znalazły się wśród najbardziej niezawodnych modeli w 13 z nich. W 4 segmentach bezawaryjne okazały się wyłącznie modele tych dwóch marek – japoński producent zdominował kategorie samochodów hybrydowych i elektrycznych, średnich i dużych samochodów luksusowych, średnich i dużych luksusowych SUV-ów oraz pickupów.

Consumer Reports co roku zbiera opinie kierowców w Stanach Zjednoczonych o użytkowanych samochodach. W tegorocznej edycji rankingu oceniono 740 tys. samochodów, co czyni go największym badaniem tego rodzaju w Ameryce i zarazem najbardziej reprezentatywnym źródłem informacji konsumenckiej o eksploatacji samochodów. Respondenci uwzględniają w ankietach on-line nie tylko opinię o pojeździe wynikającą z doświadczeń eksploatacyjnych, ale także pełne zestawienie usterek i dokonanych napraw.

Consumer Reports

*Niebieskie belki pokazują rozpiętość między najbardziej i najmniej niezawodnym modelem marki. Żółte kropki oznaczają średnią trwałość modeli danej marki. Liczby w nawiasach oznaczają liczbę zbadanych modeli. W rankingu zostały pominięte Jaguar, Land Rover, Mitsubishi, Scion, Smart i Tesla, gdyż dwa lub więcej modeli tych marek nie zostały ocenione przez respondentów Consumer Reports.

Ranking marek ze względu na liczbę najbardziej niezawodnych modeli według Consumer Reports

Marka Liczba najbardziej niezawodnych modeli
Toyota 12
Lexus 7
Subaru 4
Audi 3
Kia 3
Hyundai 2
Nissan 2
BMW 1
Buick 1
Ford 1
Honda 1
Mazda 1

 

Modele Toyoty i Lexusa wśród najbardziej niezawodnych modeli według Consumer Reports

Segment Modele
Samochody kompaktowe i subkompaktowe Toyota Corolla
Hybrydy i samochody elektryczne Toyota Prius C, Toyota Prius, Toyota Prius V
Samochody średnie Toyota Camry
Samochody duże Toyota Avalon
Luksusowe kompakty Lexus CT 200h, Lexus IS
Średnie i duże samochody luksusowe Lexus ES, Lexus GS, Lexus LS
Kombi i minivany Toyota Sienna
Małe SUV-y Toyota RAV4
Średnie SUV-y Toyota Highlander, Toyota 4Runner
Duże SUV-y Toyota Sequoia
Kompaktowe SUV-y luksusowe Lexus NX
Średnie i duże SUV-y luksusowe Lexus GX
Pickupy Toyota Tundra