Toyota Research Institute przejmuje specjalistów z Jaybridge Robotics

Toyota Research Institute przejmuje specjalistów z Jaybridge Robotics

Toyota Research Institute (TRI), nowa spółka zależna Toyoty, zajmująca się opracowywaniem zastosowań dla nowych rozwiązań w dziedzinie sztucznej inteligencji i samochodów autonomicznych, zatrudniła zespół 16 inżynierów z firmy Jaybridge Robotics.

Toyota Research Institute przejmuje specjalistów z Jaybridge Robotics Jaybridge ma swoje korzenie w Massachusetts Institute of Technology (MIT). Działająca od 2008 roku firma specjalizuje się w autonomicznych pojazdach przemysłowych, produkowanych na potrzeby rolnictwa, górnictwa i kolei. Jej inżynierowie wniosą wiele eksperckiej wiedzy do prac nad autonomicznymi samochodami prowadzonych przez Toyota Research Institute.

W ubiegłym roku Toyota przeznaczyła miliard dolarów na badania nad sztuczną inteligencją i samochodami autonomicznymi. W tym celu utworzyła ośrodek badawczy Toyota Research Institute z siedzibą w Palo Alto w Dolinie Krzemowej i w Cambridge, Massachusetts. Ośrodek współpracuje z Uniwersytetem Stanforda i MIT. Na jego czele stanął Gill Pratt, dawniej profesor MIT i manager projektu w wojskowej agencji Defense Advanced Research Projects Agency.

W styczniu TRI zatrudnił Jamesa Kuffnera, szefa Google Robotics, a wraz z nim kilkunastu innych specjalistów. Razem z inżynierami Jaybridge Robotics zespół TRI liczy obecnie 40 pracowników, w większości absolwentów MIT i Uniwersytetu Stanforda.