Wymiana franków dla firm – gdzie najtaniej?

frank szwajcarski

Przedsiębiorcy prowadzący firmy otwarte na rynek zagraniczny na co dzień posługiwać muszą się nie tylko walutą polską, ale także walutami obcymi. Chcąc dokonać przewalutowania określonej sumy pieniędzy właściciele wybierają z reguły tradycyjne metody wymiany franków CHF na złotówki PLN. Dlatego też w tym celu udają się do placówki bankowej lub pobliskiego kantoru. Wbrew ogólnie panującym przekonaniom dokonywanie transakcji między krajowych związanych z usługami importu bądź eksportu mogą być jeszcze tańsze. 

frank szwajcarski

Szwajcaria jest pięknym i bogatym krajem, który większości z nas kojarzy się głównie z popularnymi kredytami hipotecznymi we frankach chętnie zaciąganymi przez naszych obywateli. Wiele polskich firm prowadzi także interesy z lokalnymi kontrahentami co po części zmusza ich do regularnej wymiany PLN na CHF i odwrotnie. Koszty związane z opłatami przewalutowania franka zwłaszcza w sytuacji, kiedy dysponujemy dużą sumą pieniędzy są niestety często bardzo wysokie. Przedsiębiorcy poszukujący sposobu na obniżenie tych kosztów coraz częściej decydują się na zamianę tradycyjnych stacjonarnych kantorów na nowoczesne platformy wymiany walut. Jednym z zaufanych serwisów jest Walutomat, umożliwiająca przeprowadzanie transakcji w trybie online. Oferta przystosowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm. Jeżeli chodzi o prowizję to wynosi ona jedynie 0,2 %, z kolei cała transakcja wymiany franków odbywa się za pośrednictwem platformy bez konieczności opuszczania biura.

Zastanawiasz się jaka jest aktualna cena szwajcarskiego franka? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz na stronie internetowej https://www.walutomat.pl/kursy-walut/chf-pln/. Dostępne tam informacje z pewnością są dużym ułatwieniem dla użytkowników korzystających z platform wymiany walu. Dzięki posiadaniu tej wiedzy będziemy pewni, że postępujemy w sposób racjonalny i odpowiedzialny co w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej jest kwestią obowiązkową.

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem małej firmy czy też dużego przedsiębiorstwa zajmującego się handlem zagranicznym to umiejętnie przeprowadzanie poszczególnych transakcji, w tym wymiany waluty szwajcarskiej CHF na polską PLN i odwrotnie – PLN na CHF jest kluczem do sukcesu. Korzystanie z usług kantoru internetowego jest rewelacyjnym sposobem na ograniczenie kosztów związanych z przewalutowaniem do zbędnego minimum. Co więcej przedsiębiorcy oszczędzają nie tylko pieniądze, ale także i czas.