Wzrost popularności programów DMS

DMS - system obiegu dokumentów i kontrolowania procesów (workflow) 

DMS - system obiegu dokumentów i kontrolowania procesów (workflow) Na dzień dzisiejszy Comarch DMS usprawnia procesy i obieg dokumentów w przeszło 300 przedsiębiorstwach, m.in.: w CERRAD Sp. z o.o., Integer.pl S.A. czy SuperDrob S.A. Świadczy to o tym, że Comarch DMS to sprawdzone narzędzie, wciąż zyskujące zadowolonych klientów. 

Funkcjonalność DMS to podstawa

Ważne jest, aby odpowiedni DMS – system obiegu dokumentów i kontrolowania procesów (workflow) był przede wszystkim wydajny i funkcjonalny. Wśród udostępnionych nowych funkcjonalności DMS należy wyróżnić:

  • Możliwość współpracy Comarch DMS z systemem Comarch ERP Altum.
  • Możliwość pracy wielofirmowej z wykorzystaniem różnych konfiguracji systemów Comarch ERP, np. Comarch ERP XL z/lub Comarch ERP Altum z Comarch Optima. Dzięki temu na jednym dokumencie/obiegu DMS można pracować, korzystając z danych pochodzących z różnych baz.
  • Panel użytkownika pozwalający na definiowanie widoku list poprzez zmianę kolejności kolumn oraz ich ukrywanie zarówno w wersji stacjonarnej, jak i  w wersji WWW.
  • Wyświetlanie powiadomień o nowych i przekazanych dokumentach w aplikacji Comarch Mobile DMS (Android i iOS).

Nowa wersja

DMS jest wciąż monitorowany w celu jak najlepszego dopasowania do zmieniającej się rzeczywistości oraz potrzeb rynku i klienta. W nowej wersji skoncentrowano się przede wszystkim na doskonaleniu ergonomii pracy. Dlatego pozytywne zmiany, które wprowadzono, są następujące:

  • Skonfigurowanie zachowania aplikacji w momencie przekazania dokumentu do kolejnego etapu. Konsekwencją może być to, że dokument jest dalej widoczny (nie zamyka się) lub np. następuje powrót na listę dokumentów albo otwiera się kolejny dokument przypisany do tego zalogowanego operatora.
  • Wyróżnienie nieprzeczytanych dokumentów na liście poprzez ich wyboldowanie (tryb outlook) oraz podświetlenie ostatnio edytowanego wiersza.
  • Możliwość podglądu listy dokumentów z poziomu szczegółów karty obiegu.
  • Wyświetlanie zawartości załączników pdf w oknie Comarch DMS, analogicznie jak w przypadku plików graficznych.
  • Możliwość automatycznego wyświetlania załącznika po wejściu w określony etap procesu. Jeśli na danym etapie operator zwykle zagląda do załącznika, to można ustawić opcję, żeby na prawym panelu zawsze otwierał się wskazany domyślny załącznik.

Warto również zaznaczyć, że wspomniana paczka rozszerzeń funkcjonalnych w formie HotFix 2018.2.1 udostępnia nowy moduł Raporty. Dzięki temu, użytkownik ma możliwość tworzenia własnych zestawień/analiz w formie wydruków. Dodatkowo, dotychczasowy obszar z raportami graficznymi od teraz jest  dostępny w menu „Dashboardy”.

Comarch DMS – dobra inwestycja

Zdecydowanie się na korzystanie z narzędzia DMS, z pewnością będzie doskonałą decyzją. Przedsiębiorstwa dotychczas korzystające z tego narzędzia, podkreślają przede wszystkim jego funkcjonalność oraz usprawnienie pracy firmy. Wzrost zainteresowania systemem DMS poprzez nieustannie powiększające się grono zadowolonych klientów świadczy o tym, że narzędzie Comarch DMS oraz jego nowa wersja Comarch DMS 2018.2 to dobra i sprawdzona inwestycja.