XTB wchodzi na giełdę. Jeden z najbogatszych Polaków sprzedaje część swoich akcji

  0

  Dom Maklerski X-Trade Brokers chce na początku maja zadebiutować na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W sprzedaży jest ponad 16 mln akcji po 13 zł za sztukę.
  Cena 13 zł może jeszcze w trakcie zapisów na akcje zostać obniżona. Została ona ustalona, jako maksymalny pułap. Inwestorzy indywidualni będą mogli składać zapisy na akcje oferowane w dniach 18-25 kwietnia.
  X-Trade Brokers DM S.A. prowadzi działalność maklerską i podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego. Grupa XTB jest europejskim domem maklerskim, specjalizującym się w instrumentach finansowych będących przedmiotem obrotu na rynku pozagiełdowym i giełdzie. Od 2002 roku działa na rynkach zagranicznych, gdzie oferuje klientom zaawansowane technologicznie aplikacje transakcyjne. Jest licencjonowany w ponad 10 krajach Europy. Skonsolidowane przychody z działalności operacyjnej XTB razem wyniosły 282,54 mln zł w 2015 roku wobec 204,43 mln zł rok wcześniej. Przełożyło się to na zysk netto w wysokości 119,03 mln zł wobec 77,06 mln zł rok wcześniej.
  Swoje akcje sprzedaje Jakub Zabłocki, 27. na liście najbogatszych Polaków według miesięcznika „Forbes” założyciel XTB, którego majątek wyceniany był na prawie 1 mld zł. Co stoi za jego decyzją? Więcej w materiale wideo.

  Czytaj również:  Obiecujące perspektywy metali szlachetnych