Z dużej chmury mały deszcz

0

Pierwszy dzień po weekendzie przyniósł ożywienie na rynku walutowym. Choć pewnie nie takie jak oczekiwano. Spokojnie było natomiast na rynku akcyjnym, jak też na rynkach towarowych.

Wybory prezydenckie we Francji zakończyły się zgodnie z oczekiwaniami. Wygrana Macrona nie wywołała jednak euforii na rynku. Właściwie to dzień zakończył się spadkami na eurodolarze. Najwidoczniej taki rezultat był już w cenie, a obawy były przesadzone. Jeszcze w piątek wielu brokerów walutowych zmieniało warunki handlu, podwyższając wysokość depozytu zabezpieczającego dla swoich klientów. Ostatecznie, bez fajerwerków, euro straciło do dolara 0.67%.

Na rodzimym rynku akcyjnym miała miejsce nieznaczna przecena. Indeks WIG20 zakończył handel z wynikiem -0.3%. Wczorajszy dzień był ubogi w wydarzenia makroekonomiczne. Podobnie będzie i dzisiaj. Z ważniejszych wydarzeń warto wspomnieć o czwartkowym posiedzeniu Banku Anglii. W piątek natomiast agencja Moody’s powinna ogłosić decyzje w sprawie ratingu dla Polski.

usdcad09052017r

Tymczasem do wyznaczonego limitu doszedł rynek USD/CAD. Limitem tym jest górna linia dużego kanału spadkowego, który biegnie teraz na wysokości 1.38 – pułap ten obniża się. Wskaźnik RSI pokazuje, że do spadków jeszcze daleka droga. Można więc spodziewać się walki i konsolidacji w przedziale 1.3850-1.3500, tuż pod lub wokół wspomnianej linii.

Sylwester Majewski

Sylwester Majewski
www.forex-desk.net

Czytaj również:  Rezerwa Federalna podnosi stopy i sygnalizuje dwie kolejne podwyżki