Znamy właścicieli kulinarnej gwiazdki od Michelin

  0

  Warszawska restauracja Senses jako druga w Polsce dostała prestiżową gwiazdkę kulinarnego przewodnika Michelin. Multimedialna agencja informacyjna MarketNews24 dowiedziała się kto jest właścicielem Senses. Okazuje się, że jest nim także szef kuchni.
  Po zaledwie dwóch latach istnienia restauracja Senses dostała gwiazdkę za łączenie tradycyjnych smaków z nowoczesnym podejściem do gotowania, a kuchnię oceniono jako innowacyjną, nowoczesną i elegancką. Szefem kuchni jest Andrea Camastra, pół Włoch, pół Francuz z pochodzenia. – Najpierw był pomysł na szefa kuchnii, później była restauracja – mówi w rozmowie z MarketNews24 Michalina Smorszczewska, współwłaścicielka Senses. – To dla Andrea powstała ta restauracja.
  Andrea Camastra jest też współwłaścicielem restauracji. Właścicieli jest czworo, to także: Jarosław Babiński i Krzysztof Janiszewski.
  Gwiazdka kulinarna przewodnika Michelin buduje szybko popularność. Na weekendy nie ma już wolnych miejsc przez najbliższe dwa miesiące.
  W tegorocznej edycji rankingu Michelin uwzględniono 52 polskie restauracje (wszystkie z Warszawy lub Krakowa). I jest to rekordowa ich liczba.

  Czytaj również:  Jak Europa poradzi sobie z niedoborem kierowców zawodowych?