Marcin Gołębiewski Dyrektorem Generalnym UPS na Europę Środkową

Marcin Gołębiewski, UPS
Marcin Gołębiewski, UPS

Marcin Gołębiewski został powołany na stanowisko Dyrektora Generalnego UPS w Europie Środkowej. Będzie odpowiedzialny za nadzór operacji logistycznych oraz kierowanie rozwojem biznesu i strategią Regionu obejmującego 6 rynków: Polskę, Czechy, Słowację, Rumunię, Węgry i Ukrainę.

„Cieszę się, że mogę wrócić do Polski. Tutaj rozpoczynałem swoją karierę, a teraz będę miał zaszczyt pracować z wyjątkowym zespołem oraz rozwijać biznes w Regionie, który jest jednym z najbardziej dynamicznych w Europie. Przed nami wiele zadań. Jednym z nich jest wspieranie lokalnych przedsiębiorców, aby otworzyć przed nimi nowe możliwości handlowe, zarówno w kraju jak i za granicą.” – mówi Marcin Gołębiewski.

UPS w Europie Środkowej zatrudnia ponad 2100 pracowników i posiada 5 wiodących obiektów logistycznych zlokalizowanych również w Polsce, m.in. w Mysłowicach i Łazach. Obiekty te mają na celu wsparcie rynku Europy Środkowej, na którym przodują Czechy i Słowacja biorąc pod uwagę użytkowników internetu kupujących towary i usługi online (E-shoppers) na poziomie 85% i 84%. Według najnowszego raportu eCommerce Europe, odsetek ten wynosi odpowiednio 78% i 73% na Węgrzech i w Polsce.

Marcin Gołębiewski dołączył do UPS w 2004 r. jako Kierownik ds. Księgowości. Na przestrzeni lat obejmował wiele ról finansowych w Regionie, w Polsce i we Włoszech, aby następnie awansować na stanowisko Dyrektora Finansowego UPS na Europę Środkową, Bliski Wschód i Afrykę. Przed objęciem aktualnego stanowiska Marcin koncentrował się rozwoju komercyjnym i usprawnieniach operacyjnych zwiększających konkurencyjność UPS. Z sukcesem prowadził kilka projektów wpływających pozytywnie na satysfakcję klientów i mających istotny wpływ na optymalizację operacji.

Marcin Gołębiewski swoje obowiązki będzie realizował w Warszawie, a jego bezpośrednim  przełożonym została Kim Ruymbeke, która właśnie objęła stanowisko Prezeski Dystryktu East EMEAI UPS. Kim nadzorujerealizację strategii UPS w Niemczech i krajach Alpejskich, w Europie Środkowej, Turcji, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Jej przywództwo odegra kluczową rolę we wspieraniu synergii między tymi zróżnicowanymi regionami, aby zapewnić ciągły rozwój i doskonałość w świadczeniu usług.