Benefity dla pracowników dostosowane do aktualnej sytuacji #ZostańWdomu

0
Work at home concept. Top View of Workspace with a computer and office supplies. Flat lay office desk. Copy space

Benefity dla pracowników są powszechne w firmach, które dbają o utrzymanie przy sobie najlepszych specjalistów. W dynamicznie rozwijającą się w naszym kraju przedsiębiorczość pandemia uderzyła niczym prawdziwy tajfun. Zmieniło się wszystko. Właściciele większych i mniejszych biznesów zostali postawieni przed koniecznością walki o każdy dzień. Z tego względu wielu z nich zastanawia się, jak w obecnej sytuacji skutecznie wesprzeć swoich pracowników. Chcą dać im jasny sygnał, że mają na uwadze ich dobro niezależnie od zmieniających się warunków zewnętrznych.

Dlaczego warto podjąć współpracę z systemami kafeteryjnymi w Polsce?

Benefity pozapłacowe mają w tym trudnym okresie szczególne znaczenie. Inwestując w nie, pokazujesz pracownikom, że zależy Ci na utrzymaniu ciągłości zatrudnienia. Zatrudnione przez Ciebie osoby, mając dostęp do benefitów pracowniczych, które mogą zrealizować w domu, zyskują też niezbędny spokój. Widząc Twoje starania upewniają się, że obecna sytuacja jest tymczasowa. Mogą być przy tym pewne, że ich pozycja w firmie jest stabilna.

Odpowiadając na ich potrzeby pokazujesz też, że potrafisz dostosować się do zmian. Tym samym dajesz jasny dowód swojego profesjonalizmu i zdobywasz pozycję godnego zaufania lidera. Aby benefity w czasie pandemii przyniosły zatrudnionym korzyść, muszą jednak rzeczywiście rozwiązywać problemy, przed jakimi stoją obecnie Twoi podwładni.

Benefity pracownicze w formie książek i audiobooków cieszą się ogromnym powodzeniem.

Wiele osób wykorzystuje oszczędzony na dojazdach czas na nadrobienie zaległości czytelniczych. Z opcji tej korzystają także ci, którzy dotąd pędzili dość aktywny tryb życia. Z tego względu większym niż zwykle zainteresowaniem obdarza się benefity dla pracowników w formie dostępu do e-booków i audiobooków. Można pośród nich znaleźć zarówno beletrystykę, jak i literaturę fachową, która pozwala na rozwój własnych umiejętności. Oferta czytelnicza pomaga też pracownikom, którzy mają dzieci, zapewnić im stały dostęp do lektur szkolnych podczas zdalnego nauczania.

Benefity pracownicze mogą także uwzględniać potrzeby tradycjonalistów. Z myślą o nich tworzy się vouchery do księgarni stacjonarnych. Można nimi opłacić książki w wersji papierowej z bezpośrednią dostawą do domu.benefity pracownicze

Dzięki dodatkowym benefitom w pracy rozrywka cyfrowa może przybierać różnorodne oblicza.

Nawet najpoważniejsi z Twoich pracowników mogą potrzebować w domu solidnej porcji zrównoważenia dla swojego profesjonalizmu. Z tego względu warto zaoferować im pośród innych opcji możliwość uzyskania benefitów pozapłacowych w formie kodów aktywacyjnych do gier. Chwila relaksu przy strzelance, czy kilka godzin spędzonych przy wymagającej strategii nikomu jeszcze nie zaszkodziły. Gry komputerowe to skuteczna forma relaksu dla ludzi w każdym wieku. Daj znać zespołowi, że ma Twoją pełną akceptację dla swoich zainteresowań.

Dla fanów kina ciekawe okażą się z kolei benefity dla pracowników pozwalające na dostęp do wypożyczalni filmów. Gdyby tego było mało, można skorzystać z bonów do sklepów z grami i zabawami, przy których przyjemnie spędzi się czas w gronie najbliższych.

Smaczne benefity pozapłacowe pozwolą uzupełnić kalorie w sposób bezpieczny.

A co, jeśli w Twoim zespole pracowniczym znajdują się osoby, które dotąd nie bardzo udzielały się w kuchni? Z pewnością dużą ulgę sprawi im benefit dla pracowników w formie voucherów do punktów gastronomicznych oferujących bezkontaktową dostawę. Opcja ta sprawdza się rewelacyjnie nie tylko w przypadku home office. Nawet wtedy, kiedy Twój pracownik wykonuje swoje obowiązki w biurze, możesz zaoferować mu posiłek bez konieczności narażania zdrowia poprzez wychodzenie z budynku.

W ramach gastronomicznych benefitów w pracy można skorzystać z restauracji oferujących kuchnię z dowolnego zakątka świata. Jest to więc świetna okazja do poznania nowych smaków i wykroczenia poza dotychczasowe przekonania kulinarne.

Benefity dla pracowników w wersji dla aktywnych pomogą zachować kondycję podczas pandemii.

Nie należy zapominać, że konieczność pozostania w domu może mieć długotrwałe, negatywne skutki ze względu na brak ruchu. Jest to szczególnie uciążliwe dla osób, które podejmowały wcześniej dowolną aktywność sportową. Właśnie dlatego w ramach benefitów dla pracowników warto zaproponować podwładnym bony do sklepów sportowych. Dla wielu osób będzie to niesamowita okazja na zakup wymarzonego sprzętu, który ułatwi utrzymanie kondycji nawet w mało sprzyjających okolicznościach.

Autor: redakcja MyBenefit.pl