Darmowe webinarium Kuehne + Nagel: Transport lotniczy środków ochrony osobistej z Chin

Transport lotniczy środków ochrony osobistej z Chin

Kuehne + Nagel organizuje darmowe webinarium w odpowiedzi na wpływ chińskiego rozporządzenia na eksport wszystkich przesyłek pomocy medycznej. Mimo tego, że nowe rozporządzenie zostało wprowadzone ponad miesiąc temu nadal ma to znaczący wpływ na logistykę.

Od kwietnia 2020 r. wszystkie produkowane w Chinach środki ochrony osobistej (PPE) bez certyfikacji wydanej przez NMPA nie mogą opuścić granic ChRL. Wymagane jest, aby wszyscy dostawcy (producenci) otrzymali certyfikat od biura rządowego po kontroli towaru wyprodukowanych środków ochrony osobistej. Dopiero po tej procedurze, przesyłki te mogą zostać zwolnione przez organy celne w celu wywozu. Zarówno producent, jak i dostawca (firma handlowa) muszą wziąć udział w przygotowaniu wymaganej certyfikacji, co może zająć kilka dni roboczych.

Konieczność weryfikacji wszelkich przepisów w kraju nadania i odbioru w połączeniu ze zmniejszoną pojemnością ładunkową spowodowaną ograniczeniami w ruchu lotniczym i morskim generuje wiele zakłóceń w globalnych łańcuchach dostaw. Aby sprostać licznym wyzwaniom i odnaleźć się w tym regulacyjnym labiryncie potrzebne są sprawdzone modele operacyjne oraz wiedza.

Wszystkich zainteresowanych sprowadzaniem produktów medycznych do Polski, firma Kuehne + Nagel zaprasza na darmowe webinarium: transport lotniczy środków ochrony osobistej z Chin, które odbędzie się w piątek 15 maja 2020 roku o godzinie 10.00. Poprowadzą je wieloletni specjaliści ds. logistyki: Daniel Zieliński, Airfreight Manager oraz Andrzej Polkowski, Project Cargo Manager. Link do rejestracji znajduje się tutaj.