DB Schenker na Ukrainie z nową dyrektor zarządzającą

Julia Aglichanowa - DB Schenker
Julia Aglichanowa - DB Schenker

Julia Aglichanowa od 1 września 2020 roku pełni funkcję Dyrektor Zarządzającej w DB Schenker na Ukrainie (Managing Director Ukraine w DB Schenker) To pierwsza kobieta na tym stanowisku w strukturach operatora logistycznego w klastrze Europy Północno-Wschodniej

Julia Aglichanowa posiada ponad 10-letnie doświadczenie pracy w międzynarodowych korporacjach z branży logistycznej na Ukrainie. Zajmowała wysokie stanowiska menedżerskie w firmach: Fiege, XPO Logistics i Raben. Odpowiadała m.in. za rozwój biznesu, sprzedaż i marketing, przetargi oraz zarządzanie projektami. Przez ostatnie 5 lat pełniła funkcję CEO w CAT Cargo Logistics Ukraine, przyczyniając się do znacznego zwiększenia udziału firmy w branży automotive.

Nowa Dyrektor Zarządzająca ukończyła Narodowy Uniwersytet Techniczny Ukrainy „Politechnika Kijowska” na kierunku Industrial Marketing. Julia Aglichanowa biegle posługuje się językiem ukraińskim, rosyjskim, angielskim i francuskim.

O DB Schenker

DB Schenker działa na Ukrainie od 24 lat i posiada w tym kraju 3 oddziały: w obwodzie kijowskim (Biełogorodka), w Odessie oraz terminal w porcie lotniczym Boryspol.

Jako wiodący dostawca zintegrowanych usług logistycznych operator obsługuje największą w Europie sieć transportową i drobnicową. Firma oferuje kompleksowe rozwiązania obejmujące transport lądowy, oceaniczny, lotniczy i logistykę magazynową oraz usługi celne.