Disney i Alphabet z wyższymi cenami docelowymi na Wall Street

Wall Street

We wtorek notowania kontraktów terminowych na amerykańskie indeksy wskazują na wyższe otwarcie w relacji do poniedziałkowego zamknięcia. Kontrakt na S&P 500 zyskuje prawie 0,6 proc., podobnie jak Dow Jones Industrial Average, a futures na Nasdaq rośnie o 0,9 proc. Inwestorzy na Wall Street, jak widać, wykorzystali wczorajszą przecenę do tego, aby kupić akcje taniej.

Z takim scenariuszem mieliśmy do czynienia już wielokrotnie, zwłaszcza że notowania amerykańskich indeksów obroniły wsparcia wyznaczone przez styczniową korektę, która również została zapoczątkowana wzrostem obaw o wybuch epidemii koronawirusa i jej wpływ na spowolnienie światowego wzrostu gospodarczego, co z kolei może przełożyć się na wyniki spółek. Tego jednak dowiemy się dopiero na wiosnę, gdy poznamy wyniki za pierwszy kwartał 2020 roku.

Na nowojorskiej giełdzie nie brakuje spółek, które w obecnym otoczeniu otrzymują pozytywne rekomendacje. Jedną z nich jest Disney, który rośnie w handlu przed sesją o 0,7 proc. Spółka otrzymała od Deutsche Bank nowy wyższy poziom ceny docelowej, który wynosi obecnie 147 USD. Wcześniej poziom ceny docelowej znajdował się na 139 USD. W relacji do wczorajszej ceny zamknięcia DIS ma szanse, zdaniem banku, na wzrost o 11 proc. Wśród analityków z Wall Street Disney ma średni poziom ceny docelowej na 162 USD i 26 rekomendacji kupna, 8 trzymaj i tylko 1 sprzedawaj.

Również podniesiony został poziom docelowy dla spółki Alphabet, właściciela Google. Analitycy banku Morgan Stanley wyznaczyli nową cenę na poziomie 1650 USD. Poprzednio było to 1560 USD. W relacji do poniedziałkowego zamknięcia implikuje to cenę o 16 proc. wyższą od rynkowej. Na Wall Street GOOGL ma 40 rekomendacji kupna, 5 trzymaj i 0 sprzedawaj.

W handlu przed sesją o ponad 3 proc. drożeją akcje Home Depot, spółki należącej do indeksu Dow Jones. Sieć marketów budowlanych pozytywnie zaskoczyła, bijąc szacunki dotyczące sprzedaży oraz zysków. Spółka z Atlanty posiadająca ponad 2000 sklepów podała dziś, że odnotowała zysk netto w wysokości 2,48 mld USD, czyli 2,28 USD na akcję, w porównaniu z 2,34 mld USD, czyli 2,09 USD na akcję, w porównywalnym kwartale przed rokiem. Konsensus zakładał 2,10 USD na akcję.

Departament Zarządzania Aktywami
Copernicus Capital TFI S.A.