Facebook wprowadza sklep na Instagramie. Pozytywne rekomendacje dla gamingu

facebook

Facebook kontynuuje wdrażanie swoich nowych funkcji w aplikacjach, mających na celu zagarnięcie jeszcze większej części zysków z branży e-commerce. Mowa dokładnie o uruchomieniu Instagram Shop, nowej funkcji w aplikacji mediów społecznościowych, która ułatwi użytkownikom bezpośredni zakup towarów i produktów od twórców i marek. Zakupy będą z kolei dokonywane za pomocą usługi Facebook Pay. Co więcej, funkcja ta zostanie udostępniona w Stanach Zjednoczonych już dziś, a w nadchodzących tygodniach spółka Marka Zuckerberga ma zamiar udostępnić ją globalnie. Nowa funkcja będzie dostępna na pasku nawigacji Instagrama po prostu pod nazwą “Sklep”.

Firma Bernstein podniosła cele dla cen docelowych trzech spółek z branży gier komputerowych ze względu na wyższe ceny gier wideo. Wśród tych spółek jest Take-Two Interactive Software z ceną podniesioną z 158 do 189 USD. Kolejna z nich to Activision Blizzard z poziomem ceny docelowej podniesionym z 59 do 65 USD oraz Electronic Arts z celem podwyższonym ze 126 do 134 USD. Według analityków TTWO podnosi ceny gier, co może oznaczać, że nadszedł czas, aby inne firmy również ceny podniosły. Wzrost cen gier z kolei znacznie poprawia marże jednostkowe. Analitycy widzą również oznaki bardzo wysokiego zaangażowania i monetyzowania z powodu pandemii.

Również pojawiła się pozytywna rekomendacja dla spółki matki Google, czyli Alphabet. Firma SunTrust Robinson Humphrey podniosła poziom ceny docelowej z 1550 do 1805 USD — jest to najwyższy poziom na Wall Street. Firma oczekuje, że nastąpiła znacząca poprawa w wydatkach na reklamę w wyszukiwarkach. Choć tempo ożywienia w gospodarce nadal pozostawia wiele do życzenia, to Alphabet może wyjść z tego kryzysu, jako silniejsza spółka, biorąc pod uwagę skuteczność reklamy, jej skalę oraz status firmy dającej platformy reklamowe, bez których obecnie nie da się zrealizować żadnej kampanii.

Departament Zarządzania Aktywami
Copernicus Capital TFI S.A