Foksal 13/15 najlepszą inwestycją mieszkaniową, sprzedaż Warsaw Spire transakcją roku

Gala CIJ Awards 2019

Firma Ghelamco kolejny rok z rzędu została nagrodzona w konkursie branży nieruchomości CIJ Awards. Sprzedaż Warsaw Spire uznano za transakcję roku na rynku nieruchomości komercyjnych. Z kolei apartamenty Foksal 13/15 wyróżniono jako najlepszą inwestycję mieszkaniową w Polsce.

Gala rozdania nagród CIJ Awards 2019 odbyła się 6 listopada w słynnym warszawskim hotelu Raffles Europejski. Podczas uroczystości wyróżnione zostały najlepsze firmy i inwestycje na rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych w 2019 roku. Przedstawiciele Ghelamco odebrali statuetki przyznane w dwóch kategoriach: Best Investment Transaction oraz Best Residential Development.

–   W Polsce jesteśmy znani głównie ze szklanych wieżowców i nowoczesnych budynków biurowych, za które otrzymaliśmy wiele wyróżnień w Polsce i na świecie. Tym bardziej cieszy mnie nagroda dla Foksal 13/15 i tytuł najlepszej inwestycji mieszkaniowej w Polsce – jest to w naszej dotychczasowej działalności pierwsze takie wyróżnienie. Tym bardziej cenne, że przyznane za projekt ze wszech miar wyjątkowy, który kosztował nas bardzo wiele pracy, ale też przyniósł mnóstwo satysfakcji – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

W ocenie ekspertów najlepszą inwestycją mieszkaniową 2019 roku były apartamenty Foksal 13/15. To szczególny projekt w portfolio Ghelamco i jeden z najbardziej niezwykłych w historii rewitalizacji zabytków w Polsce. W wyniku kompleksowej restauracji i częściowej rekonstrukcji dwóm ponad 120-letnim kamieniom w centrum Warszawy przywrócony został oryginalny wygląd fasad i wnętrz z końca XIX wieku. Obecnie jest to jeden z najbardziej prestiżowych adresów w Polsce. Foksal 13/15 zapewni swoim mieszkańcom liczne komfortowe udogodnienia, m.in. strefę SPA, salę fitness, pokoje gościnne, podziemny parking, przestronne tarasy na dachu oraz usługi concierge. Obie rezydencje mieszczą łącznie 55 luksusowych apartamentów o powierzchni od 47 do 260 mkw.

Z kolei sfinalizowana w lipcu 2019 r. sprzedaż flagowego projektu Ghelamco, a zarazem najsłynniejszego polskiego biurowca, wieży Warsaw Spire, uznana została przez jury za najlepszą transakcję na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Liczący 49 kondygnacji i 65 tys. mkw. powierzchni biurowej obiekt został kupiony przez Immofinanz za kwotę 386 mln euro. Stroną sprzedającą były firmy Ghelamco Poland i Madison International Realty.

CiJ Awards to najstarszy konkurs na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Organizowany jest od 2001 r. przez magazyn Construction & Investment Journal.