Fotel biurowy do pracy w domu – kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie

biuro

Pandemia zmieniła tryb naszej pracy, więc ostatnio wiele godzin spędzamy przed komputerem na wykonywaniu obowiązków zawodowych. Skoro nasze mieszkania stają się miejscem wykonywania obowiązków zawodowych lub szkolnych warto zadbać o wygospodarowanie przeznaczonej do tego celu przestrzeni. Musimy kupić więc odpowiednie biurko, sprzęty elektroniczne i oczywiście fotel biurowy. Wbrew pozorom wybór tego ostatniego wcale nie jest taki prosty. Idealny fotel do siedzenia przy biurku powinien dobrze się prezentować, być funkcjonalny, dostosowany do naszych potrzeb, a przede wszystkim wygodny. Na co należy zatem zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego fotela biurowego?Fotel biurowy do pracy w domu

Co mamy do wyboru?

Gdy aranżujemy miejsce do pracy czy nauki możemy wybrać krzesło biurowe lub fotel. Krzesła doskonale sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach, ale jeżeli zależy nam na komforcie w trakcie wielogodzinnego siedzenia lepiej zdecydować się na drugie rozwiązanie. Tradycyjne fotele biurowe na kółkach są wysokie i odpowiednio wyprofilowane, co gwarantuje nam możliwość swobodnego oparcia pleców i odciążenia kręgosłupa. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszą się także fotele gamingowe. Mimo że są dedykowane graczom, coraz więcej osób kupuje je także do domowych biur i pokojów młodzieżowych ze względu na nowoczesny styl i ergonomiczny kształt.

Jakie funkcje powinien posiadać fotel?

Kupując fotel, nie należy kierować się liczbą zaawansowanych funkcji. Wyznacznikiem jakości nie są w tym przypadku wymyślne udziwnienia, lecz regulacje, które umożliwią nam dostosowanie elementów do naszych potrzeb. Wystarczy kilka podstawowych udogodnień. Jeżeli często piszesz na klawiaturze wybierz fotel wyposażony w podłokietniki. Podparcie łokci odciąży mięśnie rąk. Warto wybierać modele z wbudowaną podporą odcinka lędźwiowego, dzięki czemu zredukujesz napięcia pleców. W sklepach dostępne są fotele na cztero- lub pięcioramiennej podstawie. Te drugie zapewniają większą stabilność w trakcie siedzenia. Siedzisko i oparcie wykonane z trwałej siatki zapewnią stałą cyrkulację powietrza, co jest szczególnie ważne w pomieszczeniach nieklimatyzowanych. Dobre fotele powinny posiadać regulację wysokości siedzenia. Niektóre, zwłaszcza gamingowe, mają także wbudowany mechanizm TILT, zapewniający możliwość kołysania się i swobodnego odchylania oparcia, a niekiedy nawet rozłożenia fotela do pozycji leżącej. Należy również sprawdzić maksymalne obciążenie siedziska. Ograniczenia wagowe mają duże znaczenie zwłaszcza w przypadku foteli dla dzieci i młodzieży.

Wybierz odpowiedni styl

Wygoda jest najważniejsza, ale istotny jest również wygląd. W estetycznym pomieszczeniu pracuje się lepiej, dlatego wybierz fotel, który jest nie tylko ergonomiczny, lecz także dobrze się prezentuje. Dopasuj go do stylu swojego wnętrza. Jeżeli poszukujesz uniwersalnego rozwiązania wybierz kolor biały lub czarny. Jeżeli wolisz natomiast wyraziste barwy zdecyduj się na róż lub turkus. W nowoczesnych pomieszczeniach idealnie sprawdzą się fotele gamingowe. Stanowią dobry wybór dla wszystkich osób, które nie chcą wprowadzać stylu biurowego do swojego mieszkania. Na stronie eHokery.pl znajdziesz wiele stylowych foteli w korzystnych cenach. Z łatwością znajdziesz tam interesujący cię model, który idealnie wkomponuje się w styl twojego wnętrza. W ten sposób zapewnisz sobie nie tylko nowy fotel, lecz także wspaniałą ozdobę.

Kupno fotela biurowego powinno być wynikiem przemyślanej decyzji. W trakcie pracy czy nauki spędzimy w nim wiele czasu, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii związanych z jego funkcjonalnością i wyglądem. Teraz już wiesz, że nie jest to wyłącznie inwestycja w nowy mebel, ale również w wystrój mieszkania, a przede wszystkim w zdrowie.