Jakie zegarki męskie są na czasie? 5 marek wartych uwagi

zegarek

Choć zegarki męskie pierwotnie pełniły rolę przede wszystkim użytkową, będąc czasomierzem i wskaźnikiem daty, zawsze spory nacisk kładziono na ich estetyczne walory. Dzisiaj, kiedy właściwie zawsze mamy przy sobie telefon komórkowy o znacznie szerszych funkcjonalnościach, zegarek stał się przede wszystkim stylowym dodatkiem porównywalnym z krawatem czy spinką do mankietów. W zależności od potrzeb wyboru dokonać można pomiędzy modelami kolorowymi, czarnymi, srebrnymi czy złotymi zamontowanymi na pasku skórzanym, tworzywowym, tekstylnym czy metalicznej bransolecie. Które marki zegarków męskich warto wziąć pod uwagę przede wszystkim?

1. Zegarki męskie Fossil

2. Zegarki męskie Bulova

3. Zegarki męskie Daniel Wellington

4. Zegarki męskie Seiko

5. Zegarki męskie Hugo Boss

Modne zegarki męskie mogą być modelami zaprojektowanymi z myślą o biznesmenach lub propozycją przede wszystkim dla mężczyzn aktywnych, uprawiających nierzadko sporty ekstremalne.

Zegarki męskie Fossil

Fossil zegarki produkuje od lat 80. Pierwsze modele inspirowane były reklamami z lat 30., 40. oraz 50. Retro charakter zegarków okazał się być strzałem w dziesiątkę i już w roku 1987 firm zanotowała sprzedaż na poziomie dwóch milionów dolarów w samym tylko Teksasie. Popularność w Stanach Zjednoczonych przełożyła się na ekspansję także na rynki europejskie, przede wszystkim niemiecki oraz francuski. Dzisiejsze męskie zegarki sygnowane logo marki utrzymane są w stonowanej i bezpiecznej kolorystyce. Przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które poszukują wysokiej jakości w rozsądnej cenie. Miłośnicy nowych technologii skusić się mogą na smartwatche, wykorzystujące albo prosty dotykowy ekran, albo modele, w których klasyczna tarcza łączy się z wyświetlaczem.

Zegarki męskie Bulova

Również pochodząca ze Stanów Zjednoczonych firma Bulova zegarki oferuje zarówno miłośnikom klasyki, jak i zwolennikom bardziej oryginalnych rozwiązań. W portfolio marki nie brakuje odważniejszych wersji, na przykład Bulova Marine Star inspirowanego morzem i żeglarskimi doświadczeniami czy futurystycznego Bulova Computron. Bardzo ciekawym wyborem jest także Bulova Classic Chronograph, którego koperta przywodzi na myśl popularne „nurki”, a wrażenie to dodatkowo podkreśla format indeksów oraz wskazówek. Ciekawa kolorystyka i poszukiwanie elegancji sprawia, że zegarki tej marki mogą albo stać się nietuzinkowym detalem albo ozdobą idealnie dopasowaną do formalnego garnituru.

Zegarki męskie Daniel Wellington

Męskie zegarki Daniel Wellington to ponadczasowy minimalizm i nacisk na detal. Ta stosunkowo młoda marka w krótkim czasie stała się kreatorem trendów i symbolem nowoczesności. Szeroka gama kolorystyczna pasków i kopert nie wyklucza wcale eleganckiego tonu całości. Wybór pasków: nylonowego, skórzanego lub typu  mesh sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Zegarki męskie Seiko

Męskie zegarki Seiko są jednymi z chętniej wybieranych. W dużej części są to modele sportowe, a wątpliwości co do ich charakteru nie pozostawia chronograf, liczący minuty, sekundy oraz ich setne. Duże, efektowne tarcze z dodatkowymi podziałkami nadają całości nowoczesny szlif. Osoby poszukujące klasycznej elegancji nie będą jednak zawiedzione ofertą tej japońskiej firmy. Na ich uwagę z pewnością zasługuje linia zegarków zasilanych energią słoneczną i synchronizowanych odbiornikiem GPS.

Zegarki męskie Hugo Boss

To niemiecka marka, produkująca odzież, kosmetyki oraz zegarki najwyższej jakości. Łącznie w portfolio znajduje się kilkadziesiąt modeli, które pokochają miłośnicy ponadczasowej elegancji i wyrafinowanego smaku. Zegarek dla biznesmena? Właśnie Hugo Boss spełni wszystkie oczekiwania. Dbałość o szczegół i precyzja wykonania sprawia, że nie trzeba niczego więcej, by wskazać klasę i profesjonalizm właściciela.