Kampania społeczno-informacyjna województwa małopolskiego ws. koronawirusa

0
stop koronawirusowi grafika główna

Województwo Małopolskie rusza z kampanią społeczno-informacyjną „Dobro jest w Małopolsce. Stop Koronawirusowi!”, która prowadzona jest wyłącznie w przestrzeni wirtualnej. Jej głównym celem jest pokazanie solidarności mieszkańców Małopolski w czasie epidemii koronawirusa oraz informowanie o różnych formach pomocy dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują.

Nowa kampania Małopolski jest odpowiedzią na trudną sytuację w jakiej wszyscy się znajdujemy. To akt solidarności, wspólnej odpowiedzialności i wsparcia dla tych najbardziej potrzebujących. Dzięki tej kampanii region chce pokazać jak w obliczu epidemii mieszkańcy Małopolski jednoczą swoje siły. To także sposób na mobilizację, że wszyscy razem możemy więcej!

– Wiemy, że najlepszym sposobem na powstrzymanie wirusa wywołanego COVID-19 jest izolacja. Ale izolacja nie oznacza pozbawiania nas poczucia bycia razem! Dlatego w naszej kampanii podkreślamy: przejdźmy przez to razem, wszyscy bez wyjątku stosujmy się do wytycznych, wszyscy bądźmy za siebie odpowiedzialni – mówi Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego.

W ramach kampanii został przygotowany specjalny serwis (tutaj) skierowany do wszystkich mieszkańców Małopolski. Zawiera informacje dotyczące wsparcia dla służby zdrowia i przedsiębiorców w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, czy akcji organizowanych m.in. przez Departamenty Urzędu Marszałkowskiego. Ich celem jest wsparcie mieszkańców żyjących z turystyki czy regionalnych producentów żywności.

W ramach kampanii Małopolska chce również połączyć tych, którzy są w stanie zaoferować swoją pomoc z tymi, którzy jej potrzebują. W tym celu powstaje specjalny Bank Ofert, gdzie można znaleźć informacje o różnych formach pomocy oferowanej przez instytucje, firmy czy stowarzyszenia z Małopolski.

Region nie zapomniał także o miłośnikach kultury, która również aktywnie działa w sieci! Coś ciekawego znajdą tu dla siebie także najmłodsi.

Warto dodać, że aktywność w ramach kampanii ma również charakter edukacyjny. W prosty sposób przypomina o istniejących nakazach wprowadzonych przez rząd RP. Dedykowane grafiki na ten temat pojawią się w przestrzeni internetowej.

Działania województwa w ramach kampanii Dobro jest w Małopolsce. Stop Koronawirusowi! można obserwować na stronie: www.malopolska.pl.dobrojestwmalopolscestopkoronawirsowi, ale także na profilu facebook.com/lubiemalopolske.

Powstała również dedykowana, kampanijna nakładka na zdjęcie profilowe, dostępna dla fanów profilu Małopolski, która jest wyrazem wsparcia i aktu solidarności w tych trudnych chwilach. Grafiki dedykowane kampanii można też zobaczyć na ekranach monitorów w Kolejach Małopolskich.