Kolejny debiut na GPW. Skinwallet liczy na dopuszczenie akcji do obrotu w najbliższych tygodniach

Dawid Chomicz, Kornel Szwaja – Skinwallet
Dawid Chomicz, Kornel Szwaja - Skinwallet

Szykuje się kolejny debiut na GPW. Skinwallet, platforma handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo, która powstała w ramach funduszu venture buildingowego Tar Heel Capital Pathfinder, jest w trakcie oczekiwania na wyznaczenie daty debiutu na NewConnect.

Głównym rynkiem aktywności spółki jest gra Counter-Strike: Global Offensive, a także Dota 2 oraz Team Fortress. Skinwallet wykorzystuje własne algorytmy by doprowadzić do połączenia między sprzedającymi i kupującymi, jednocześnie wspomagając płynność w obrocie dobrami cyfrowymi. – Skinwallet istnieje, by pomagać graczom w znalezieniu najlepszego sposobu na wyrażanie siebie i pokazanie swojej wyjątkowej osobowości w grze. W tym celu dostarczamy graczom narzędzia i wiedzę niezbędną do poruszania się na rynku dóbr cyfrowych w efektywny i bezpieczny sposób. – tłumaczy prezes spółki, Kornel Szwaja – Głównym wyróżnieniem na tle konkurencji jest możliwość natychmiastowej (automatycznej) wyceny i sprzedaży przedmiotów za pieniądze – dodaje Prezes.

Na początku bieżącego roku Skinwallet przeprowadził emisję akcji, dzięki której pozyskał 3,4 mln złotych. Akcje trafiły do 56 inwestorów, w tym trzech funduszy. Firma postanowiła ulokować uzyskaną kwotę w trzech głównych obszarach działalności – Pierwszy to rozbudowa zespołu oraz budowa własnego marketplace. Drugi to eskalacja i uruchamienie działań marketingowych na nowych rynkach, prowadzących do pozyskiwania aktywnych użytkowników. Trzeci obszar to pozyskanie kapitału obrotowego potrzebnego do zwiększania liczby zawieranych transakcji. Według przedstawicieli firmy efekty inwestycji środków widoczne są już teraz – W każdym z 3 wymienionych segmentów widać znaczący progres – marketplace jest już na ukończeniu, znacząco zwiększyliśmy ilość specjalistów wchodzących w skład naszego zespołu, a środki przeznaczone na zwiększenie ilości zawieranych transakcji pozwoliły nam wygenerować rekordowe przychody zarówno w pierwszym jak i w drugim kwartale tego roku. –  mówi Kornel Szwaja – Dynamika wzrostu również jest bardzo imponująca. Wynosi ona bowiem kilkaset procent w porównaniu z analogicznymi okresami poprzedniego roku. – dodaje Prezes Szwaja.

Obecnie spółka skupia się na wdrożeniu marketplace – platformy, dzięki której gracze będą mogli bezpośrednio handlować przedmiotami cyfrowymi. Skinwallet planuje także rozwinąć działalność usługową – W marcu udostępniliśmy pierwszą część projektu, czyli katalog produktów z gier. Ma on na celu budowanie pozycji SEO strony, pozyskanie użytkowników przez wyszukiwarki. Pierwszą wersję platformy chcemy uruchomić już w III kwartale tego roku. – tłumaczy Kornel Szwaja. Skinwallet pragnie także działać w dodatkowej sferze – chcemy być również dostawcą technologii, która umożliwi producentom gier w prosty sposób wdrażać do swoich produkcji ekonomię opartą o dobra cyfrowe. – dodaje.

13 lipca br. spółka złożyła Dokument Informacyjny na GPW –  Obecnie czekamy na pozytywną decyzję giełdy w sprawie dopuszczenia akcji do obrotu. Mamy nadzieję na szybki proces decyzyjny, tak aby inwestorzy mogli kupić nasze akcje bezpośrednio na rynku w przeciągu najbliższych kilku tygodni – mówi prezes – giełda daje nam długofalowy dostęp do kapitału, zwiększa wiarygodność prowadzonych przez nas działań zarówno w oczach odbiorców naszych usług, czyli użytkowników naszej platformy, a także wśród partnerów biznesowych – dodaje.