Kuehne + Nagel sprzedaje znaczną część portfolio logistyki kontraktowej w Wielkiej Brytanii

Kuehne + Nagel

Kuehne + Nagel zawiera ostateczne porozumienie z firmą XPO Logistics. Dotyczy ono zbycia znacznej części portfolio logistyki kontraktowej w Wielkiej Brytanii. Zakres transakcji obejmuje logistykę napojów, usług gastronomicznych oraz rynku sprzedaży detalicznej i technologii. Operacje te w 2019 roku wygenerowały obrót w wysokości ok. 750 milionów CHF i są wspierane przez 7 500 pracowników.

Dr Detlef Trefzger, dyrektor generalny Kuehne + Nagel International AG
Dr Detlef Trefzger, dyrektor generalny Kuehne + Nagel International AG

Dr Detlef Trefzger, Dyrektor Zarządzający Kuehne + Nagel International AG, komentuje: „Rok temu po raz pierwszy ogłosiliśmy strategiczny przegląd naszej logistyki kontraktowej. Celem jest poprawa rentowności i koncentracja na naszych głównych, skalowalnych rozwiązaniach. Porozumienie o sprzedaży znaczącej części aktywów w Wielkiej Brytanii jest kamieniem milowym w procesie restrukturyzacji. Z przyjemnością ogłaszamy, że dzięki XPO Logistics znaleźliśmy nowy dobry dom zarówno dla naszych Klientów, jak i pracowników. ”

Kuehne + Nagel pozostaje zaangażowane w dostarczanie Klientom wysokojakościowych rozwiązań i usług we wszystkich jednostkach biznesowych w Wielkiej Brytanii, w tym w dziale logistyki kontraktowej. W szczególności firma pozostawia w posiadaniu działalność logistyczną w ramach obsługi branży lotniczej, farmaceutycznej i projektów rządowych. Są to jedne ze skalowalnych sektorów Grupy.

Obie strony zgodziły się nie ujawniać szczegółów finansowych. Transakcja podlega zwyczajowo przyjętym warunkom finalizacji włącznie z zatwierdzeniem tej integracji przez właściwe organy ds. konkurencji. Transakcja ma zostać sfinalizowana w drugiej połowie roku.