Magik na imprezie firmowej lub okolicznościowej

0
The magician shows a card trick for two spectators.

W ostatnich latach popularne stało się zatrudnianie artystów do urozmaicenia imprez firmowych oraz okolicznościowych. Można wybierać spośród animatorów zabaw, barmanów, operatorów fotobudek, jak również postawić na współpracę z iluzjonistą. To bezsprzecznie jedna z największych atrakcji, jakie można zaserwować gościom, aby spotkanie na długo pozostało w ich pamięci.

Imprezy firmowe i rodzinne składają się zazwyczaj z kilku stałych punktów. Oprócz poczęstunku, toastów, przemów, podziękowań i tańców ważnym elementem jest część artystyczna. W wykonaniu profesjonalnego iluzjonisty to wielkie show, które sprawi, że wydarzenie będzie wspominane jeszcze przez długi czas.

Po co organizować występ artystyczny na imprezie?

Organizatorzy imprez rzadko kiedy pozwalają na to, aby zabawa toczyła się własnym rytmem. Zwłaszcza w dużych miastach tego typu spotkania są „reżyserowane” przez menadżerów eventów czy wedding plannerów. Bardzo często w tych harmonogramach przewidują oni część artystyczną, której zadaniem jest integracja uczestników, zapewnienie im dozy dobrej zabawy i humoru, a także oderwania od codzienności. Iluzjonista z Warszawy Just Edi Show to jeden z artystów, który często gości na tego typu imprezach. Współpraca z profesjonalnym magikiem to dla wielu organizatorów gwarancja, że ich wydarzenie będzie udane i niezapomniane w kręgu rodzinnym czy biznesowym.

Ile czasu przeznaczyć na występ artystyczny?

Występ iluzjonisty to bardzo mocny punkt programu Twojej imprezy. Pamiętaj jednak, że nie powinien jej zdominować. Sukcesem każdego udanego eventu jest zachowanie odpowiednich proporcji przy planowaniu poszczególnych etapów wydarzenia, przy czym nie należy zapominać o przestrzeni kuluarowej, czasie na tańce i swobodne rozmowy.

Magik daje zazwyczaj pokaz trwający około 30 minut. To wystarczający czas, aby zabawić gości i zaprezentować im swoje najlepsze numery. Oczywiście, jeśli wyrazisz chęć, występ może zostać wydłużony do pełnego 45-minutowego spektaklu teatralnego. To jednak jeszcze nie wszystko. Czas po pokazie przeznaczony jest na interakcję z gośćmi, czyli tzw. close-up. Liczba numerów prezentowanych przy stolikach oraz czas ich trwania zależą od indywidualnych ustaleń z magikiem.

Czytaj również:  Hasła reklamowe układane przez roboty bardziej chwytliwe niż te wymyślone przez człowieka. Marketingowcy sięgają po sztuczną inteligencję

Jaki występ wybrać?

W ofercie dobrego magika znajdziesz kilka rodzajów występów. Ważne jest, aby zarówno charakter, jak również tematyka pokazu były dostosowane do okoliczności. Do wyboru są:

  • pokazy iluzji na event firmowy,
  • pokazy iluzji na wesele,
  • pokazy iluzji close-up,
  • pokazy iluzji scenicznej.

Optymalnym wariantem jest zdecydowanie się na połączenie dwóch rodzajów występów — pokazu na scenie i sztuczek przy stolikach, w bezpośrednim towarzystwie gości. Jednak finalnie dużo zależy od charakteru wydarzenia i ilości osób, które biorą w nim udział. Czasem realizacja iluzji typu close-up jest niemożliwa choćby ze względu na ustawienia stolików (lub ich całkowity brak) czy zbyt dużą publikę.