Na co zwrócić uwagę, wybierając konto osobiste?

hand-3108175_960_720

Szukasz konta osobistego, które spełni wszystkie Twoje wymagania? Świetnie się składa, ponieważ dzisiaj podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę, wybierając rachunek bankowy. Sprawdź, o czym warto wiedzieć i jak skorzystać z rankingu kont osobistych.

W ofertach banków działających na polskim rynku znajdziesz dziesiątki rachunków osobistych. Jak więc wybrać produkt dopasowany do swoich potrzeb? Na co zwrócić uwagę, wybierając konto dla siebie? Sprawdź nasze podpowiedzi i otwórz tanie konto osobiste przez internet!

Zastanów się, jakie konto osobiste jest Ci potrzebne

Przed złożeniem wniosku o konto osobiste, powinieneś się zastanowić, na jakich funkcjonalnościach rachunku Ci zależy. Wybór kont jest naprawdę spory, a każde z nich jest inne. Różnią się przede wszystkimi opłatami oraz właśnie oferowanymi udogodnieniami i innowacjami. Odpowiedz więc sobie na kilka kluczowych pytań.

  • Rodzaj konta
    Chcesz korzystać ze swojego konta w sposób tradycyjny (w oddziale banku) czy przez internet – za pomocą bankowości online lub aplikacji mobilnej? Wybierz konto tradycyjne lub internetowe.
  • Gotówka czy karta?
    Jesteś osobą, która preferuje płatności gotówkowe czy bezgotówkowe? Wówczas zwróć uwagę na to, czy w okolicy znajdują się bankomaty danego banku, by móc bez problemu wypłacać środki oraz na to, czy bank oferuje płatności mobilne. Do takich należą m.in. BLIK, Apple Pay czy Google Pay, dzięki którym bez problemu możesz robić zakupy bez karty do konta!
  • Sposób bankowania
    W jaki sposób chcesz wykonywać przelewy i płatności? Banki często oferują całkowicie darmowe przelewy online. Jeśli więc opłacasz swoje rachunki przez internet i zależy Ci na tym, by jak najmniej płacić za każdą transakcję – zwróć uwagę na tę kwestię. Wybierając opcję płatności w oddziale banku, możesz się spotkać z wysokimi kosztami.

Sprawdź, które konto osobiste jest najtańsze

Chyba nie wyobrażasz sobie, że spędzisz godziny nad studiowaniem tabel z opłatami i prowizjami za czynności bankowe. I masz rację – warto pójść na skróty i skorzystać z porównywarki kont osobistych. Dzięki niej, możesz w łatwy i szybki sposób sprawdzić koszty transakcji bankowych! W porównywarce rachunków bankowych znajdziesz wyszczególnione opłaty za konto (otwarcie i prowadzenie), kartę do konta (wydanie i korzystanie z niej), bankomaty (wpłaty i wypłaty środków) oraz przelewy (internetowe, stacjonarne, natychmiastowe czy walutowe). Zestawienie kilkudziesięciu kont osobistych pozwoli Ci wybrać najtańszy rachunek, o który możesz wnioskować bez wychodzenia z domu!

Zwróć uwagę, czy możesz otworzyć rachunek w promocji!

Kolejna ważna kwestia, to wybór konta, które aktualnie znajduje się w promocji. Co to oznacza? Możesz znaleźć dużo ciekawych ofert rachunków, za których otwarcie otrzymasz dodatkową premię! Promocje bankowe kont osobistych to świetny sposób, by zarobić nawet kilkaset złotych za założenie konta oraz spełnienie warunków aktywności. Przykładowo, będzie to wykonanie kilku transakcji kartą do konta (np. na określoną kwotę), zapewnienie wpływu od pracodawcy, pobranie i zalogowanie w aplikacji mobilnej banku czy wykonanie określonej liczby przelewów z konta. Warto więc sprawdzić, czy bank, którego klientem chcesz zostać, przygotował promocję swojego konta.

Pamiętaj, by przed ostatecznym wyborem rachunku, zapoznać się z rankingiem kont osobistych. To narzędzie pomoże Ci dopasować produkt do Twoich potrzeb i wymagań oraz sprawi, że zaoszczędzisz nie tylko czas, ale również pieniądze!