Nagła awaria auta? Sprawdzamy usługi wypożyczalni samochodów

Sprawdzamy usługi wypożyczalni samochodów

Sprawdzamy usługi wypożyczalni samochodówGdy nasze prywatne auto ulega awarii, warto mieć pod ręką numer do wypożyczalni. Naprawa samochodu zazwyczaj trwa kilka dni, a przecież musimy dojeżdżać do pracy, zawozić dzieci do szkoły, robić zakupy. Skorzystanie z pomocy wypożyczalni rozwiąże nasze problemy komunikacyjne.

Oferty wypożyczalni

Wynajęcie auta jest dobrym rozwiązaniem w wielu sytuacjach – gdy nasze własne zawodzi, może to być najkorzystniejszy i najbardziej komfortowy sposób na pokonanie kłopotów. Wypożyczalnie oferują różne modele samochodów, każdy bez problemu znajdzie więc markę odpowiednią dla siebie. Wynajem pojazdu jest nieskomplikowany i zajmuje niewiele czasu – wystarczy zarezerwować wybrany model on-line i odebrać w ustalonym miejscu. Duża konkurencja sprawia, że ceny są umiarkowane i dostępne dla wszystkich, a procedury pozbawione zbędnych formalności. Wystarczy dowód osobisty lub paszport i prawo jazdy. Oferty wypożyczalni różnią się między sobą. Niektóre żądają zabezpieczenia kaucji na karcie kredytowej. Inne wprowadzają limit kilometrów – po ich przekroczeniu konieczna jest dopłata, dlatego przed podpisaniem umowy wynajmu należy uważnie porównać opcje. W carfree.pl nie ma limitu kilometrów i kaucji, a oferta jest elastyczna. Cena wynajmu znana jest już w momencie rezerwacji auta. To bardzo ważne, by umowa była prosta i zrozumiała, a całkowity koszt znany przed jej podpisaniem.

Co jeszcze oferują wypożyczalnie?

Wypożyczając auto, nie musimy martwić się jego przeglądami, naprawami czy ubezpieczeniem. Otrzymujemy samochód w doskonałym stanie technicznym, a w przypadku jego awarii wystarczy telefon do wypożyczalni, by otrzymać model zastępczy lub kompleksową pomoc techniczną. Dokonując rezerwacji, możemy zamówić wyposażenie dodatkowe – fotelik dla dziecka, by bezpiecznie je przewozić do przedszkola, czy GPS. Auto, zatankowane i gotowe do drogi, może zostać podstawione na lotnisko lub w inne, ustalone przez nas miejsce. Termin wynajmu można przedłużyć, zgłaszając ten fakt w wypożyczalni. Do czasu odzyskania własnego pojazdu możemy dojeżdżać komfortowym samochodem do pracy, szkoły czy w każde inne miejsce na terenie kraju.

O czym należy pamiętać?

Bez względu na to, którą wypożyczalnię wybierzemy, zawsze należy oddawać samochód w takim w stanie, w jakim go odebraliśmy. Przed zwrotem należy je więc wysprzątać i zatankować do stanu początkowego, a gdy zachodzi taka potrzeba, odwiedzić myjnię. Użytkując samochód, trzeba przestrzegać warunków umowy. Nie wolno w nim palić papierosów i przewozić zwierząt. Więcej na ten temat mówi artykuł: „Czy samochodem z wypożyczalni można przewozić zwierzęta?”. Jeżeli zamierzamy wybrać się w podróż za granicę wypożyczonym autem, musimy ten fakt zgłosić w wypożyczalni. Brak zgody jest równoznaczny ze złamaniem warunków umowy. Grozi to nałożeniem kary i zerwaniem kontraktu. Ubezpieczenie pojazdu ważne jest na terenie kraju, po przekroczeniu granicy będziemy więc musieli sami pokryć ewentualne koszty naprawy.

problemy z samochodem warto wybrać wypożyczalnie

Skorzystanie z usług wypożyczalni to doskonały sposób na pokonanie problemów, gdy nasz samochód stoi w warsztacie. Pozwala uniknąć konieczności niekomfortowego przemieszczania się komunikacją publiczną, zapewniając komfort i wygodę.