Nowy szef fuzji i przejęć Haitong Bank w Polsce

Haitong Bank

Piotr Sokołowski został nowym Szefem Departamentu Fuzji i Przejęć polskiego oddziału Haitong Banku. Zmiana na tym stanowisku pomoże wzmocnić pozycję Haitong Banku wśród czołowych instytucji doradczych na rynku kapitałowym w Polsce.

Doradztwo w zakresie fuzji i przejęć to jedna z fundamentalnych kompetencji Haitong Banku, który od ponad 12 lat świadczy usługi bankowości inwestycyjnej w Polsce. Na początku lipca nowym szefem Departamentu odpowiedzialnego za transakcje M&A został Piotr Sokołowski, który wniesie do zespołu kompetencje nabyte przez 25 lat pracy w branży finansowej.

Z radością witamy w zespole Haitong Banku Piotra Sokołowskiego, który swoim świeżym spojrzeniem popartym solidnym doświadczeniem, pomoże utrzymać naszemu zespołowi najwyższy poziom usług doradztwa transakcyjnego. Rynek fuzji i przejęć w Polsce ma świetne perspektywy, dlatego staramy się być blisko polskich przedsiębiorców z najlepszymi ludźmi na pokładzie mówi Ryszard Hermanowski, Dyrektor Zarządzający Haitong Bank w Polsce.

Piotr Sokołowski doświadczenie zawodowe zdobywał m. in. w polskim oddziale Societe Generale Corporate & Investment Banking, pełniąc funkcję szefa M&A. Na swoim koncie ma doradztwo przy największych w ostatnich latach transakcjach kapitałowych w Polsce, takich jak sprzedaż Solarisa hiszpańskiej grupie CAF czy nabycie przez PGE aktywów EDF Polska.

Haitong Bank to instytucja z tradycjami, która świetnie wykorzystuje międzynarodowe doświadczenie do specyfiki polskiego rynku. Liczę, że z tym zespołem sprostamy kolejnym wyzwaniom, które przynosi światowa gospodarka i będziemy aktywni na rynku doradzając przy najważniejszych transakcjach mówi Piotr Sokołowski, Szef Departamentu Fuzji i Przejęć Haitong Bank w Polsce.