Ochrona portfela z kryptowalutami – jak zwiększyć bezpieczeństwo swoich środków?

haker

Mówiąc o pieniądzach, większość z nas wyobraża sobie tradycyjne banknoty lub środki zgromadzone na koncie bankowym. Jednak na przestrzeni lat formy płatności mocno ewoluowały. Mamy dziś do dyspozycji kryptowaluty Bitcoin i Ether, które przechowuje się w specjalnych portfelach. Skuteczna ochrona portfela z kryptowalutami jest równie ważna, jak ochrona dostępu do bankowości internetowej.

Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluty stają się dziś coraz bardziej popularne. Zarówno Bitcoin, jak i Ether dają możliwość bardzo szybkiej płatności. Transakcja jest niemalże natychmiastowa, nie trzeba czekać na środki tak długo, jak to jest w przypadku tradycyjnych przelewów bankowych walutą obowiązującą w danym kraju. Ponadto, obie te kryptowaluty są uniwersalne i nie podlegają pod żadne państwo, co również wpływa na wygodę korzystania z nich. Przetrzymuje się je w specjalnych portfelach wirtualnych, nie ma tutaj innej możliwości, aby dysponować taką walutą. Ochrona portfela Ethereum i Bitcoin wymaga zainstalowania odpowiedniego oprogramowania antywirusowego. Niestety hakerzy i złośliwe oprogramowanie wciąż czyhają na pieniądze – niezależnie od tego czy jest to waluta na Twoim rachunku bankowych, czy kryptowaluta w portfelu. Każde pieniądze są celem ataków internetowych, przed którymi należy się odpowiednio chronić. Cyberprzestępcy korzystają z różnorodnych metod, tak więc wybierając odpowiedni program antywirusowy, warto zdecydować się na taki, który zagwarantuje kompleksową ochronę portfela i wszystkich danych na komputerze.

Jaki program antywirusowy?

Aby ochrona portfela Bitcoin była skuteczna, potrzebujemy oprogramowanie ze specjalnym modułem ochrony właśnie takich portfeli. Tutaj świetnym wyborem będzie antywirus G Data, który posiada dedykowany moduł ochrony portfeli dla kryptowalut, ale również ochrony bankowości internetowej dla tradycyjnej waluty. Do wyboru mamy aż trzy programy, które wyposażone są w różne moduły ochrony komputera. Tak więc bez problemu dobrać można program optymalny do swoich potrzeb. G Data Antivirus, G Data Internet Security i G Data Total Security – każdy z tych programów posiada moduł ochrony portfeli kryptowalut Bitcoin i Ethereum. Jest to więc najlepsze rozwiązanie dla każdego, kto na swoim portfelu zgromadził spore środki i chce w maksymalny sposób zadbać o ich bezpieczeństwo. Kryptowaluty to produkt w pełni elektroniczny, dlatego tylko odpowiednie oprogramowanie komputerowe jest w stanie je zabezpieczyć.