PayPal gwiazdą sesji. Nvidia z pozytywnymi rekomendacjami w oczekiwaniu na wyniki

Wall Street

W czwartek 7 maja dobre nastroje są podtrzymywane na Wall Street. Kontrakty na główne indeksy pną się w górę. Futures na S&P 500 zyskuje ponad 1,5 proc., kontrakt na Dow Jones Industrial Average pnie się w górę o prawie 1,4 proc., a futures na Nasdaq 100 rośnie o nieco ponad 1,4 proc.

Optymizm na rynkach rozpoczął się dziś dzięki chińskim danym, co pozwoliło podnieść indeksy w Azji, a następnie w Europie i w USA. Światowe akcje wzrosły po tym, jak chiński eksport okazał się znacznie silniejszy, niż wskazywali na to ekonomiści. Pekin poinformował, że eksport wzrósł w kwietniu o 3,5 proc., co całkowicie zaprzeczyło oczekiwaniom spadku o 15,1 proc. Zaskoczenie wywołało spekulacje, że druga największa gospodarka świata mogła odzyskać formę szybciej, niż początkowo sądzono.

Wracając do sezonu wyników, gwiazdą sesji będzie była spółka Elona Muska, o której często wspominaliśmy w komentarzach w ostatnim czasie, czyli PayPal. Po ogłoszeniu wyników cena akcji w handlu przed sesją zyskuje ponad 9 proc. Tym samym znajduje się ona na historycznych maksimach. PayPal Holdings Inc. poinformował, że spodziewa się znacznego ożywienia wolumenów płatności w drugim kwartale, ponieważ dystans społecznościowy zachęca więcej osób do robienia zakupów online, nawet gdy blokady w gospodarce zaczynają się zmniejszać. Sprzedawcy w internecie obserwują wzrost popytu, co przyspiesza płatności online. PayPal poinformował w środę, że w kwietniu odnotował rekordową liczbę 7,4 miliona nowych klientów netto. Podano również, że przetworzył płatności na kwotę 191 miliardów USD w pierwszym kwartale, co stanowi wzrost o 18 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Spółka dostała również wyższą rekomendację od firmy Wedbush. Cel dla ceny docelowej PayPal Holdings Inc. został podniesiony do 160 USD ze 120 USD wcześniej. Wedbush podniósł swój cel na górną granicę zakresu na Wall Street, co oznacza wzrost o 25 proc. od ostatniej ceny. Średni poziom ceny docelowej dla spółki to 136,95 USD. PayPal miał 37 rekomendacji kupna, 6 wstrzymaj, 1 sprzedaj – wynika z danych opublikowanych przez serwis Bloomberg.

Również pozytywnie analitycy na Wall Street wypowiadają się o spółce Nvidia, chwaląc potencjał niedawno zakończonego przejęcia, a także plan przejęcia Cumulus Networks. Akcje spółki wzrosły o 1,8 proc. w handlu przed sesją. SunTrust podniósł poziom ceny docelowej do 327 USD z 294 USD. Wyniki za pierwszy kwartał, Które zostaną opublikowane 21 maja, mogą być również katalizatorem dla spółki. Piper Sandler podniósł poziom docelowy do 350 USD z 330 USD. Na giełdzie akcje spółki kosztują niecałe 300 USD.

Departament Zarządzania Aktywami
Copernicus Capital TFI S.A.