Pożyczki długoterminowe – dlaczego warto z nich korzystać?

  pieniądze kredyt

  Zapewne każdy z nas był kiedyś w sytuacji, kiedy potrzebował jak najszybciej konkretnej kwoty pieniędzy, a portfel świecił pustkami. W takiej sytuacji dobrze jest skorzystać z usług internetowej firmy pożyczkowej udzielającej długoterminowego kredytowania. Czym konkretnie jest pożyczka długoterminowa? Dlaczego warto z niej skorzystać? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

  1. Czym jest pożyczka długoterminowa?
  2. Zalety pożyczek długoterminowych

  Czym jest pożyczka długoterminowa?

  Pożyczki długoterminowe online to zazwyczaj formy kredytowania przyznawane przez pozabankowe instytucje finansowe. Zwykle firmy te działają jedynie w internecie, choć zdarzają się również takie podmioty, które udzielają finansowania w placówkach stacjonarnych. Długoterminowa pożyczka jest przyznawana na kilka, a nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt miesięcy, w zależności od kwoty czy pożyczkodawcy. Aby ją uzyskać, należy mieć ukończone 18 lat.

  Zalety pożyczek długoterminowych

  Dlaczego warto skorzystać z pożyczek długoterminowych? Zalet wspomnianych form finansowania jest wiele. Przede wszystkim decydując się na ową pożyczkę, można w szybki sposób uzyskać potrzebną kwotę pieniędzy. Zazwyczaj składając wniosek w banku, należy liczyć się z długim, nierzadko nawet kilkutygodniowym okresem oczekiwania na weryfikację wniosku. W przypadku instytucji pozabankowych internetowych jest inaczej. Bardzo często czas weryfikacji wniosku wynosi kilkadziesiąt, a niekiedy nawet kilkanaście minut. Jak najbardziej realne jest więc otrzymanie środków jeszcze tego samego dnia, w którym złożono wniosek. Ta forma udzielania pożyczek jest nie tylko szybka, ale i bardzo wygodna. Wszystkie formalności załatwiane są bowiem w domu, bez konieczności wizyty w placówce danej instytucji. Jest to więc szczególnie korzystne rozwiązanie dla osób chorych, niepełnosprawnych czy starszych, dla których wyjście z domu może być bardzo trudnym, wyczerpującym przedsięwzięciem.

  Ponadto pożyczkodawcy wymagają często jedynie podstawowych formalności , tzn. złożenia wniosku, bez konieczności przedstawiania zaświadczeń o zatrudnieniu, dochodach czy też innych dokumentów. Zazwyczaj wystarczy jedynie przedstawienie dowodu osobistego.

  Zaletą pożyczek długoterminowych jest również ich długi i wygodny okres spłaty. Najczęściej są one rozdzielane na comiesięczne raty na rok, a niekiedy nawet na kilka lat. Dzięki temu miesięczna rata nie jest zbyt obciążająca dla portfela i domowego budżetu.

  Warto również wspomnieć o kwotach, jakie można otrzymać. W przeciwieństwie do pożyczek krótkoterminowych, czyli tzw. internetowych chwilówek, w przypadku długoterminowego kredytowania można liczyć na wysokie kwoty. Są to sumy wynoszące nierzadko od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, choć niektóre instytucje udzielają również pożyczek w wysokości ponad dwudziestu, a nawet trzydziestu tysięcy złotych.

  Czy pożyczki długoterminowe mają wady? Jak każdy produkt finansowy, również i ten posiada cechy, które można uznać za wady. Minusem może być to, że kredyty te udzielane są zazwyczaj jedynie przez internet, tzn. nie ma możliwości, by np. wybrać się do placówki i otrzymać gotówkę osobiście. Jest ona przelewana na konto bankowe klienta, co wiąże się z obowiązkiem posiadania owego rachunku.

  Decydując się na skorzystanie z oferty instytucji oferującej pożyczkę długoterminową, należy pamiętać, aby wcześniej dokładnie zaznajomić się z regulaminem przyznawania finansowania. Konieczne jest dokładne przeczytanie i przeanalizowanie umowy, a także zwrócenie szczególnej uwagi na terminy i kwoty płatności kolejnych rat.